Всі власники, які наймають співробітників, так чи інакше управляють ними. Різниця лише в тому, що хтось робить це за натхненням, інтуїтивно, а хтось підходить до цього усвідомлено і системно. Який з методів краще? У більшості випадків домогтися кращих результатів допомагає вироблена система. Сьогодні поговоримо про те, як формування системи управління персоналом робить компанію сильніше і успішніше.

Що власнику дає формування системи управління персоналом?

Всі методи і тактики, прийоми і технології, які використовують компанії, щоб організувати роботу зі своїми співробітниками, – це і є система управління персоналом. Вона включає всі напрямки роботи з співробітниками: підбір, адаптацію, розвиток, постановку завдань, оцінку і контроль, комунікацію, мотивацію та інше. У кожної фірми свої методи, а значить і своя система. Хтось використовує більш жорсткі сценарії, хтось більш лояльні і м’які. Важливо, щоб обрана політика приносила плоди. А головне завдання впровадження системи управління кадрами – це підвищення результативності роботи всієї команди і досягнення стратегічних цілей компанії. Якщо в компанії немає системи, а робота з персоналом ведеться інтуїтивно і не підпорядковується стратегії бізнесу, це може негативно відбиватися на результатах роботи співробітників і компанії в цілому. Тому багато управлінців замислюються про формування системи управління персоналом. Це складний і тривалий процес. І щоб не провалити його, ще на старті важливо дотримати кілька обов’язкових умов.

Перше – ініціатива власника

В Інституті Геллапа прийшли до висновку, що залученість і мотивація співробітників на 70% залежить від дій вищого керівництва. Тому дуже важливо, щоб ініціатива формування системи управління персоналом виходила від власника бізнесу. Він повинен бути головним ідеологом цього проекту. Без його готовності і безпосередньої підтримки буде дуже важко працювати над змінами.

Друге – підтримка колективу

Відповідальною за формування системи управління персоналом групі, швидше за все, доведеться провести ряд інтерв’ю з ключовими співробітниками. Тому у неї повинна бути підтримка більшості колективу. Люди повинні розуміти, що відбувається, навіщо і до чого це призведе. Інакше від браку інформації вони можуть заважати процесу. Тому дуже важливо ще на старті підготувати колектив до майбутніх змін і заручитися їхньою розумінням і сприянням.

Третє – прозорі бізнес-процеси

Працювати над формуванням системи управління кадрами набагато легше, якщо бізнес-процеси в компанії зрозумілі і прозорі. Тоді впровадження будь-яких ідей і новацій буде проходити набагато м’якше і менш ресурсно.

Четверте – наявність ресурсів

Ви повинні бути готові до того, що проект по розробці і впровадженню системи управління кадрами потягне багато ресурсів, як людських так і матеріальних. Крім того він досить тривалий за часом. Приступаючи до нього, передбачте всі витрати.

П’яте – готовність до кардинальних кроків

Будьте готові до того, що в процесі формування системи управління персоналом вам доведеться приймати багато важливих, іноді радикальних рішень. Можливо, з кимось із співробітників потрібно буде розлучитися, повністю перекроїти якийсь із процесів компанії, відкоригувати функціонал деяких фахівців та інше. Запасіться енергією, терпінням і рішучістю.

Що вийде в підсумку, як працює система?

Після детального внутрішнього аналізу, вивчення стратегії і бізнес-цілей компанії, ряду інтерв’ю з ключовими співробітниками розробляється система управління персоналом. Тобто формуються загальні принципи і підхід до пошуку, підбору, адаптації, розвитку та мотивації, трудовому розпорядку, оцінки та контролю підлеглих. Виробляється спільне розуміння того, які люди потрібні компанії і яким чином потрібно з ними працювати, щоб досягати поставлених цілей. Якщо при побудові системи управління кадрами ви будете дотримуватися ТОР-5 цих умов, впоратися з цим завданням вам буде набагато легше. Сподіваємося ми були вам корисні. Успішних вам проектів!   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]