5 важливих передноворічних справ підприємця

5 важливих передноворічних справ підприємця

Грудень – дуже насичений і активний місяць для підприємця. З’являється безліч термінових справ і невідкладних завдань, які неодмінно потрібно встигнути «закрити» до настання нового року. Ми підготували ТОР-5 важливих грудневих справ, про які не варто забувати в передноворічній метушні.

1. Поінформований – значить озброєний

Наше законодавство в сфері ведення бізнесу дуже нестабільне і саме під Новий рік часто відбуваються важливі нововведення. Тому напередодні свята не зайвим буде промоніторити останні зміни в сфері реєстрації бізнесу, податкового та трудового законодавства та ін..

Наприклад, одна з останніх активно обговорюваних законодавчих ініціатив, яка поки що не прийнята президентом, – підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати. Вона вплине на розмір податкових ставок для підприємців 2 групи єдиного податку (адже ставки єдиного податку для цих підприємців розраховуються від розміру МЗП). У разі вступу в силу цього нововведення, зміниться також і ставка ЄСВ, яка теж прив’язана до МЗП.

Якщо ви заздалегідь підготуєтеся до того, що чекає ваш бізнес в наступаючому році, ви зможете швидко адаптуватися до нового і не втратити контроль над ситуацією.

2. Заплати податки і спи спокійно

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (1 і 2 група), повинні до 20 грудня включно сплатити єдиний податок. Не відкладайте в довгу шухляду цю важливу задачу, інакше порушення термінів сплати податку можуть загрожувати вам штрафами. Краще закрити всі податкові платежі в строк і зі спокійною душею святкувати Новий рік.

3. За позику віддяка

Якщо у вас за рік накопичилися грошові зобов’язання перед контрагентами, постарайтеся повністю з ними розрахуватися, і не входити в новий рік з боргами. Для надійності ви можете зробити акт звірки зі своїми контрагентами, щоб переконатися, що всі платежі оплачені, а необхідні документи надані і отримані. Порядок в бухгалтерських документах в кінці року – відмінний старт в новому році.

4. Підводь підсумки

Ще одна з найважливіших передноворічних завдань – підведення результатів року, а також планування на майбутній рік. Проаналізуйте, чи досягли ви намічених висот. Якщо немає, постарайтеся зрозуміти причину і зробити висновки, як виправити ситуацію в майбутньому році. Подумайте, що можна поліпшити в вашому бізнесі, щоб отримувати від нього більше. Не зайвим буде провести і невеличкий аналіз ринку: тенденції, перспективи, прогнози на найближчий рік і т.д. Таку інформацію цілком можна знайти у відкритих джерелах.

Ставте цілі на майбутній рік, виходячи з зробленого аналізу.

5. Готуйте подаруночки

І, звичайно ж, не забудьте про новорічних і різдвяних привітаннях для своїх контрагентів, співробітників (якщо вони є), партнерів. Ви можете привітати їх подарунками або листівками, знижками або цікавими бонусами і т.д .. Головне – проявити увагу і турботу.

Що ж, будьте готові до свят і настанню нового 2017 року. З наступаючими вас! Нехай новий рік буде успішним!
 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту

Залишити коментар