Вести бізнес без занурення в законодавчі тонкощі практично неможливо. Особливо в наш час, коли мало не щодня підприємцям доводиться пристосовуватися до нових норм і правових вимог. Тому юридичний супровід іноді стає справжньою панацеєю для бізнесу. Допомагає знаходити оптимальні рішення в різних ситуаціях, уникнути конфлікту з держорганами, відстояти свої права в конфліктних ситуаціях та інше.

Що таке юридичний супровід або обслуговування?

Досить часто підприємці та невеликі компанії не можуть дозволити собі брати в штат власного юриста. По-перше, це б’є по кишені, збільшує витрати на зарплату персоналу, податки та інше. А по-друге, не завжди у підприємця досить завдань для повноцінного завантаження юриста. Однак питання і ситуації, які вимагають професійної юридичної допомоги, все ж виникають. У цьому випадку вигідніше і правильніше звертатися до юристів або в юридичну компанію, де вам можуть надати разові послуги або ж ви можете вибрати формат постійного правового супроводу діяльності. Можна сказати, юридичне обслуговування – це один з напрямків аутсорсингу, коли якась неприбуткова функція бізнесу виконується не всередині компанії (силами штатних співробітників), а сторонньою фірмою або самостійним фахівцем..

Які бувають варіанти правового обслуговування?

Консультативний супровід. Цей варіант підходить тим підприємцям або компаніям, у яких ситуації, що вимагають залучення юриста, виникають не дуже часто. І, як правило, – це питання, пов’язані з труднощами в розумінні законодавчих норм, неврегульованістю законодавства, роз’ясненнями останніх змін і т.д. У цьому випадку досить буде невеликої усної (в окремих випадках письмовій) консультації юриста. Обираючи цей формат співпраці, ви отримуватимете від фахівців тільки юридичні консультації.Абонентське юридичне обслуговування. Цей варіант має на увазі більшу кількість послуг. Причому наповнення вашого пакета ви ще на старті співпраці обговорюєте з вашим підрядником. Що може входити в пакет? Крім консультацій вам можуть також надаватися і інші юридичні послуги. Зокрема:
  • розробка договорів, позовів, скарг, заяв та інших правових документів;
  • розробка внутрішніх документів (наприклад, наказів, положень розпоряджень та інше)
  • представництво інтересів в судах, контролюючих органах, на переговорах;
  • супровід при перевірках;
  • послуги реєстрації або ліквідації бізнесу.
  • Кожному бізнесу в залежності від виду діяльності підходить своя регулярність звернення за юридичною допомогою, а також свій набір послуг. Все це обговорюється на страті співпраці.

    Коли може знадобитися юридичне обслуговування?

    Насправді таких ситуацій може бути безліч і залежать вони, як правило, від форми власності, виду діяльності та розміру бізнесу. В цілому, юридичний супровід особливо актуально для компанії з постійною, щоденною господарською діяльністю, а також якщо крім типових щоденних завдань, виникають нестандартні ситуації, для вирішення яких краще звертатися в юридичну фірму. Давайте розглянемо декілька варіантів більш докладно.ФОП, вид діяльності – оренда нерухомості.Перше, для чого вам може знадобитися допомога юриста, – це грамотне складання типового договору на надання послуг оренди, де будуть враховані всі вимоги законодавства і умови співпраці з контрагентом.ФОП, вид діяльності – продаж пива.Тут вам знадобиться послуга отримання ліцензії та інших дозвільних документів. А також вирішення всіх питань з РРО.ТОВ, вид діяльності – торгівля.У цій ситуації послуги юриста можуть знадобитися ще на етапі реєстрації юрособи. Так як підготовка установчих документів вимагає професійного підходу і розуміння всіх правових нюансів. Також якщо фірма працює з багатьма контрагентами, це вимагає укладення великої кількості договорів. В місяць їх може бути кілька десятків. Тоді доцільно залучати юристів для постійної експертизи вхідних і вихідних договорів, щоб не виникало спірних ситуацій та інше.ТОВ, вид діяльності – IT.Особливо якщо мова йде про молоду, швидкозростаючу компанію, де багато нових проектів. У цьому випадку без постійного юридичного супроводу обійтися буде складно. Наприклад, можуть виникати питання регулювання іноземних інвестицій в Україні, питання авторського права та інтелектуальної власності. Знову ж виникає необхідність грамотного складання договорів з контрагентами, кадрові питання та інше. У всіх ситуаціях, швидше за все, крім описаного вище може виникати необхідність в регулярних юридичних консультаціях, а також представництво інтересів і допомогу у вирішенні спірних моментів з контролюючими органами, контрагентами, працівниками.

    Як оформити співпрацю?

    Звичайно, варто укласти договір з юридичною фірмою, адвокатом або юристом, якого ви оберете. Це допоможе вам вибудувати більш ефективну співпрацю, контролювати вашого фахівця і ще «на березі» домовитися про всі нюанси і спірних моментах. У договорі особливу увагу варто приділити обов’язків і відповідальності сторін, порядку надання послуг та їх оплати, а також вирішення спірних моментів.

    Як оплачується юридичний супровід?

    У більшості випадків використовуються два варіанти оплати роботи фахівців: фіксована передоплата і оплата по факту. У першому випадку, ви на старті домовляєтеся про зміст вашого пакета послуг і його вартість, прописуєте ці умови в договорі і щомісяця стовідсотковою передоплатою (або можуть бути інші варіанти) оплачуєте послуги. Другий варіант передбачає, що ви протягом місяця (або іншого періоду) при необхідності звертаєтеся за тими чи іншими юридичними послугами, а в кінці періоду підводиться підсумок ваших звернень і виставляється рахунок. Ми коротко розглянули нюанси юридичного супроводу. Якщо у вас з’явилися питання, ви завжди можете задати їх нашим фахівцям.   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]