У новий рік з ЄСВ. Платять всі підприємці?

У новий рік з ЄСВ. Платять всі підприємці?

22.12.2016, 13:12

Напередодні новорічних свят законодавці «порадували» фізичних осіб-підприємців черговими законодавчими змінами. Нещодавно Верховна Рада прийняла законопроект №5130, який передбачає обов’язкову сплату з 1 січня 2017 року ЄСВ усіма ФОП, в тому числі і тими, які тимчасово не отримують дохід.

На початку грудня парламентарії проголосували за нововведення, що вносять зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». І хоча остаточна редакція документа ще не затверджена, а сам закон поки не підписаний президентом, підприємцям все ж варто звернути увагу на дані зміни і підготуватися до них.

Отже, що саме змінює прийнятий парламентом документ? Він вносить зміни в пункт про сплату фізичними особами-підприємцями єдиного соціального внеску (ЄСВ). У разі вступу закону в силу ФОП сплачуватимуть внесок таким чином:
 

Система оподаткування підприємця Сплата ЄСВ
ФОП на загальній системі, які не отримали за підсумками місяця (частини місяця) дохід або спрацювали збитково 704 грн/месяц (в связи с увеличением с 1.01.2017 года минимальной заработной платы до 3 200 грн)
ФОП на 2 і 3 групи єдиного податку, які не отримали за підсумками місяця (частини місяця) дохід або спрацювали збитково 704 грн/місяць (у зв’язку зі збільшенням з 1.01.2017 року мінімальної заробітної плати до 3 200 грн)
ФОП на 1 групі єдиного податку 704 грн/місяць, але мають право сплачувати 352 грн/місяць за себе (не менше 0,5 мінімального страхового внеску)
ФОП-інваліди або пенсіонери за віком, які отримують пенсії або соціальну допомогу, на єдиному податку і на загальній системі Звільняються від сплати ЄСВ

 

Зараз підприємці, які тимчасово не ведуть діяльність і не отримують дохід, не сплачують єдиний соціальний внесок. Зате додатково від сплати ЄСВ можуть бути звільнені підприємці-інваліди або пенсіонери за віком на загальній системі оподаткування (зараз – тільки підприємці-інваліди або пенсіонери за віком, які є платниками єдиного податку).

Ось такі новорічні зміни очікують підприємців у разі набрання чинності цим законом. Тому вже зараз варто підготуватися до можливого збільшення податкового навантаження. При необхідності ви можете звернутися до наших фахівців за податковою консультацією.
 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту