Бухгалтерський аутсорсинг. У чому плюси?

Бухгалтерський аутсорсинг. У чому плюси?

Українці ще не зовсім звикли до новомодного слова «аутсорсинг», а от у США та країнах ЄС таке поняття вже давно міцно увійшло до ужитку і використовується більшістю підприємств. Чому ж аутсорсинг користується такою популярністю і що він собою являє?

Аутсорсинг – це передача компанією своїх неприбуткових функцій іншій компанії, яка спеціалізується саме на здійсненнї цих функцій. Наприклад, без бухгалтерського і податкового обліку не може існувати жодне підприємство. Однак це саме та функція, яка не приносить прибуток. Чому ж тоді не передати цю функцію на ведення спеціалізованій аудиторській або бухгалтерській фірмі? Найчастіше це вигідніше, ніж утримувати власний штат фахівців.

Так і роблять багато західних компаній, звільняючи ресурси для бізнес-процесів, які приносять прибуток.

Що передають на аутсорсинг?

У західних країнах, де ця послуга досягла піку популярності, на аутсорсинг передаються буквально всі процеси компанії, які не є її основним видом діяльності. Це не тільки бухгалтерія, ІТ, юридичні послуги, маркетинг, підбір персоналу, прибирання приміщень і охорона, але і деякі менш значні функції.

До прикладу, в США є аутсорсингова компанія, яка займається заточуванням олівців. Також є фірми, які надають послуги зі звільнення співробітників, повідомляючи працівникам цю неприємну новину замість власника або керівника, для якого це може бути непростою і стресовій завданням.

Українські аутсорсери

В Україні аутсорсинг тільки набирає обертів. Однак він уже встиг проникнути в багато сфер діяльності: маркетинг, рекрутинг, фінанси, право, логістика. Найбільш часто передають на аутсорсинг роботи і проекти в сфері ІТ. Аутсорсинг і ІТ вже стали мало не словами-синоніми на українському ринку. І це не дивно. ІТ-аутсорсинг займає близько 40% ринку всіх аутсорсингових послуг в Україні. Слідом ідуть маркетингові послуги, які також користуються стабільним попитом серед українських компаній. Далі бухгалтерські послуги, юридичні, логістика, підбір персоналу та ін..

Бухгалтерія «на стороні»

З бухгалтерським аутсорсингом українські підприємці і компанії тільки починають знайомитися. Але ті, хто вже користується послугами фірм-аутсорсеров, відзначають, що така співпраця приносить чимало переваг. Наприклад, це дає суттєву економію на обладнанні робочих місць співробітникам, виплаті зарплат, податків, відпускних та інших відрахувань. Зникають витрати на навчання і підвищення кваліфікації співробітників. До того ж між аутсорсером і компанією підписується договір, в якому фіксуються всі вимоги до аутсорсеру і закріплюється його відповідальність, в тому числі й матеріальна.

Особливо корисним такий вид послуг може стати для малого бізнесу, де просто немає можливості утримувати в штаті бухгалтера, а потік документації невеликий. У цьому випадку співпраця з бухгалтерською фірмою може бути дуже навіть вигідною.