Впровадження системи ефективної мотивації персоналу

Мотивація персоналу

Теодор Рузвельт говорив, що найголовніша формула успіху – знання, як поводитися з людьми. І це не порожні слова. Дійсно, у бізнесі це має найважливіше значення. Адже від того, як налаштовані люди в компанії, наскільки вони мотивовані на досягнення цілей, наскільки вони енергійні й ініціативні, залежатиме подальший успіх і положення фірми на ринку. Саме тому у будь-якій організації мотивація персоналу займає центральне місце серед стратегічних питань.

Проте розробка і впровадження системи мотивації в компанії не завжди закінчується позитивними результатами. Адже для того, щоб мотивація персоналу дійсно працювала і приносила очікувані плоди, необхідно провести серйозні підготовчі роботи, а також аналіз поточної ситуації.

При цьому треба пам’ятати, якщо ви хочете розробити у себе в компанії ефективну систему мотивації персоналу, то необхідно створювати її з нуля, індивідуально під вимоги своєї компанії, просте копіювання навіть найуспішнішої системи може виявитися даремним.

Мотивація співробітників. Починати треба з аналізу

Мотивація співробітників – це та цеглинка, без якої неможливе створення ефективної системи управління персоналом. Але підходити до цього треба відповідально і стратегічно. Система мотивації має бути міцно пов’язана із стратегічними цілями і планами бізнесу. Також украй важливо перед побудовою системи мотивації персоналу на підприємстві провести комплексний аналіз бізнес-процесів, а також існуючої організаційної структури.

Система мотивації персоналу за усіма правилами

Що може дати грамотно побудована мотивація співробітників і яких результатів можна чекати, якщо підійти до цього питання правильно?

  • Поліпшення продуктивності праці співробітників
  • Зацікавленість в роботі та досягненні поставлених цілей
  • Розвиток бренду працедавця
  • Підвищення лояльності співробітників

Для того, щоб досягти таких результатів, менеджерові з персоналу треба заручитися підтримкою і вищого керівництва, і керівників підрозділів. Тільки у такому разі можна чекати, що побудова системи мотивації персоналу принесе результати.

Впровадження системи kpi і мотивація персоналу

Для чого компанії потрібно впровадження системи kpi? В першу чергу, це допоможе підвищити ефективність роботи персоналу і його зацікавленість в продуктивнішій діяльності, а також для прозорої і зрозумілої для усіх співробітників системи оцінки їх роботи.

Проте щоб система мотивації по kpi дійсно працювала, для її впровадження необхідно пройти декілька підготовчих етапів. Не завжди штатний менеджер з персоналу може самостійно впоратися з цим завданням. Досягти потрібних результатів частіше допомагає спільна робота внутрішньої кадрової служби і зовнішніх консультантів, тому що останні можуть запропонувати об’єктивний погляд на внутрішню ситуацію в компанії.

Фахівці Корпорації «Глобал Консалтинг» – члена Всеукраїнської асоціації консультантів з управління – пропонують свою допомогу в розробці та впровадженні індивідуальної для вашого бізнесу системи мотивації. Вони допоможуть розробити систему матеріальної і нематеріальної мотивації, впровадити систему адаптації, наставництва, навчання персоналу, побудови кар’єри, сформувати кадровий резерв і багато іншого.

 

Звертайтеся, готові відповісти на усі ваші питання.

captcha