Ліквідувати діяльність ФОП за 1 день. Чи можливо?

Ліквідувати діяльність ФОП за 1 день. Чи можливо?

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (№ 2410-1). Даний документ обіцяє значно прискорити процедуру закриття бізнесу для підприємців. Наскільки законопроект є реалістичним, розповіла Олена Шуміло, керівник відділу ліквідації аудиторсько-консалтингової корпорації «Глобал Консалтинг».

Законопроект зареєстрований 14 березня. В даний момент він знаходиться на розгляді. Якщо все ж документу дадуть зелене світло, то процедуру ліквідації ФОП обіцяють проводити за 1 день. А що думаю про це експерти?

«Дійсно сьогодні ліквідація ФОП – досить тривала і проблемна процедура. Багатьох вона лякає і викликає масу питань. Тому підприємці вже давно чекають якихось спрощень. Однак на практиці, якщо все ж даний законопроект буде прийнятий, не думаю, що процедура стане швидшою. – Вважає Олена Шуміло. – За 1 день фізичній особі вдасться позбутися тільки статусу підприємця. А як зазначено в проекті, фізична особа і після припинення підприємницької діяльності повинна продовжувати відповідати за своїми боргами, сплачувати податки і збори. Це означає, що податкові перевірки та перевірки у фондах залишаться, а тому повністю завершити процедуру ліквідації за 1 день не вийде».

На думку експерта, така «експрес-ліквідація» може бути можлива у випадку з ФОП, де діяльність не велася і здавалася нульова звітність. У такому разі закриття бізнесу за 1 день бачиться можливим.

Як буде на практиці, і чи приймуть цей законопроект парламентарі, покаже час.