На круги свої. Статут знову нотаріально посвідчується, а на виписці ставлять печатку

На круги свої. Статут знову нотаріально посвідчується, а на виписці ставлять печатку

2 листопада 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту права власності» (Закон №5067). Він вніс корективи в ряд законодавчих актів, в тому числі і до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань».

Зокрема, були повернуті в дію багато скасованих раніше норм, що стосуються реєстрації ФОП та юросіб. Отже, які ж глобальні зміни відбулися цього разу?

1.Принцип екстериторіальності. Цю норму, згідно з якою можна було реєструвати бізнес, вносити зміни в реєстраційні документи в будь-якому регіоні незалежно від місця реєстрації (прописки), скасували. Тепер цей принцип діє тільки в межах області. Нагадаємо, що дана норма діяла з початку 2016 року. Правда, скасували її тільки для випадків подачі документів на реєстрацію в паперовому вигляді. Якщо реєстрація здійснюється онлайн, принцип екстериторіальності як і раніше діє.

2.Обов’язкове нотаріальне завірення статутів і протоколів. Ця норма існувала до 1 січня 2016 роки (обов’язково завірялися тільки статути). З початку року вона була скасована законопроектом №755-IV. Тепер же законодавці вирішили знову її повернути. Звертаємо вашу увагу, що з цієї норми є ряд винятків, але, наприклад, для внесення змін до статутних документів ТОВ вона обов’язкова.

3.Виписки з печатками та підписом реєстратора. Знову ж виписки видавалися з печатками до скасування цієї норми законопроектом №755-IV. Тепер вона знову набирає силу.

4.Доповнено список обов’язкових положень в статуті. Тобто, розширені вимоги до обов’язкових положень, які повинні бути в установчих документах (наприклад, положення про порядок підписання статуту).

Так, з 2 листопада 2016 року обов’язково керуйтеся цими нововведеннями, якщо будете реєструвати ФОП або ТОВ, а також вносити зміни в установчі документи.