Партнер «Глобал Адвокат» Олена Кравченко відвідала ІІ конференцію по IT-праву

Партнер «Глобал Адвокат» Олена Кравченко відвідала ІІ конференцію по IT-праву

7 квітня в Києві відбулася друга конференція по IT-праву, яка традиційно була присвячена правовим аспектам діяльності ІТ-компаній в Україні. Від АТ «Глобал Адвокат» захід відвідала партнер, адвокат Олена Кравченко.
 
 
 
 
Конференцію вже другий рік поспіль організовує Асоціація правників України.

Унікальність даного заходу в тому, що в одному місці збирається величезна кількість експертів в області ІТ-права. У цьому році їх ряди поповнили не тільки ключові українські фахівці, практикуючі в сфері ІТ-права, учасники профільних асоціацій, але також і закордонні експерти: представники провідних юридичних іноземних компаній, діяльність яких пов’язана з використанням інформаційних технологій.

Головні теми, які обговорювали присутні експерти:

 • Future of Law.
 • Договори на розробку програмного забезпечення.
 • Іноземне право.
 • Виклики за міжнародними номерами: тенденції деофшоризацію і арбітраж.
 • Блокування піратського контенту. Зарубіжний досвід.
 • Формат Hard Talk. Битва юрисдикцій для релокації.
 • Взаємодія ІТ-компаній з правоохоронними органами.
 •  
  Олена Кравченко, відзначила кілька особливо цікавих для неї виступів:

  «Для мене одними з найбільш цікавих і корисних були доповіді від Олексія Скрипника, Іларіона Томарова, Сергія Верланова. Так, Олексій Скрипник, засновник ІТ-компанії ELEKS, в своєму виступі «Економіка знань та 4 індустріальна революція» розповів про вплив на людство трьох технологічних революцій і, що особливо пізнавально, поділився своїми прогнозами щодо четвертої. Зокрема, говорив про проблеми створення штучного інтелекту, торкнувся теми роботів-юристів, які вже досить популярні в американських юридичних компаній, і про те, чи можуть вони повністю замінити людину.
  Сергій Верланов, партнер податкової практики Sayenko Kharenko, дуже докладно розповів про можливості впровадження BEPS для українського ІТ, оцінив ризики і розглянув шляхи їх зниження.
  Дуже цікаво було послухати і Іларіона Томарова, старшого юриста, керівника практики інтелектуальної власності Eterna Law, який поділився своєю думкою про особливості застосування іноземного права до договору про передачу прав на софт з автором ».

  Це досить корисні заходи для ІТ-галузі, так як фахівці, задіяні в ній, мають можливість познайомитися з новими інструментами для більш ефективної щоденної роботи, розвитку і просування ІТ-бізнесу в нашій країні. Крім того це чудове місце для налагодження корисних ділових контактів та обміну досвідом з колегами по галузі.