Податкова перевірка. Чи варто боятися?

Податкова перевірка. Чи варто боятися?

помощь при налоговой проверке

Податкова перевірка підприємства – не найприємніша процедура. Однак, так чи інакше, з нею стикаються практично всі підприємці. Чи варто боятися візиту податкових органів? І що потрібно знати, щоб він пройшов для вас успішно?

Податкові перевірки можуть бути плановими, коли вони внесені в план-графік ДПС, та позаплановими. Також перевірки податкової можуть проводитися як з виїздом на територію підприємства, так і без.

У 2013 році кількість планових податкових перевірок може значно скоротитися. Так, до плану-графіка на перший квартал 2013 року включено на 24% менше підприємств, ніж у першому кварталі 2012 року. Що ж робити, якщо ваше підприємство потрапило в список тих, хто чекає візиту з податкової?

Знати візитера в обличчя

Перше, що потрібно зробити, це детально ознайомитися з законодавчими актами, які регулюють податкові перевірки. Первинну необхідну інформацію ви можете отримати, ознайомившись з 8 главою 2 розділу Податкового кодексу України. Це допоможе вам вивчити послідовність самої процедури, її підстави, умови, знати обов’язки перевіряючих і свої права.

По-друге, уважно вивчіть документи, які надані як підстави для здійснення перевірки. До речі, податкова повинна повідомити платника податків за 10 днів до старту перевірки, виславши відповідне повідомлення та копію наказу. В іншому випадку, така перевірка може вважатися незаконною. У листі-повідомленні чітко і зрозуміло повинна бути вказана мета, предмет, підстави, та інші відомості, передбачені законодавством.

Підготовчі етапи податкової перевірки

Не зайвим буде провести нараду із співробітниками, які будуть супроводжувати перевіряючих і постійно з ними взаємодіяти. Результатом такої наради може стати план і стратегія поведінки при спілкуванні з перевіряючими, щоб кожен знав, що йому слід робити в тій чи іншій ситуації.

Якщо ви співпрацюєте зі сторонньою фірмою, в якій ви замовили аутсорсинг податкового обліку, то тоді нараду слід проводити спільно і знаходити спільне рішення.
Підготувати слід не тільки людей. Але і, звичайно ж, документацію, яка буде перевірятися. Вона повинна бути в наявності, зберігатися у відповідних папках і т.д. Якщо вона ведеться в електронному вигляді, її варто роздрукувати.

Не втрачайте пильність

В процесі проведення перевірки, важливо постійно бути напоготові і контролювати її етапи. Своєчасно відповідати на запити перевіряючих, надавати достатню інформацію та інше. Слідкуйте, щоб працівники податкової служби не перевищували своїх прав і повноважень. Якщо для вас це здасться важким і стресовим завданням, ви можете звернутися за допомогу в юридичну або аудиторську фірму, фахівці якої нададуть супровід податкової перевірки і будуть контролювати дії перевіряючих. А в разі незгоди з результатами перевірки, зможуть їх оскаржити в суді.

Якщо ви будете пам’ятати про всі ці моменти, податкова перевірка не буде здаватися вам такою страшною і стресовою процедурою. І завершитися на вашу користь.