Бізнес-моделювання

Бізнес моделювання. Стартапам і не тільки

Кожне підприємство – це складний багатогранний організм, який живе своїм життям, розвивається і міняється, і щоб ефективно управляти таким організмом, треба бачити усі його грані, усі взаємозв’язані елементи, усю структуру і процеси, що відбуваються в нім, в цілому. Бізнес моделювання якраз і дозволяє це зробити.

Бізнес моделювання – це розробка бізнес моделі компанії. А що ж таке бізнес модель? Це своєрідний спрощений погляд на бізнес. Це компактне і зрозуміле представлення бізнесу у вигляді моделі, яка об’єднує усі процеси і структурні елементи підприємства.
Такий невід’ємний від бізнес-моделювання інструмент, як шаблон або канва бізнес-моделі, розроблений Олександром Остервальдером і Івом Пенье в співавторстві з більш ніж 400 експертів з різних країн світу, стає усе більш популярним при стратегічному плануванні або ж при запуску стартапа. Він дозволяє легко візуалізувати картину діючого бізнесу або ж протестувати нову бізнес-ідею, представивши її у вигляді дев’яти блоків канви бізнес-моделі.

У чому ж переваги цього інструменту?

Навіщо потрібна розробка бізнес моделі?

Розробка бізнес моделі, наприклад, для стартапа може бути дуже корисною. По-перше, в ході її створення можна згенерувати декілька моделей бізнесу, що відрізняються один від одного, і вибрати найбільш ефективну для вас. По-друге, перенесення вашої бізнес-ідеї на канву бізнес-моделі допоможе побачити усі її сильні й слабкі сторони.

Проте створити бізнес-модель для стартапа буде досить складно, якщо раніше не сформовано бачення і цілі бізнесу. Допомогти це зробити можуть консультанти з управління, в арсеналі яких є різні інструменти і методики, що допомагають легко і зрозуміло викласти свої плани і цілі з розвитку бізнесу.

Для підприємства, що розвивається, використання при стратегічному плануванні канви бізнес-моделі й усіх пов’язаних з нею інструментів і методик дозволяє знайти центр інновацій у бізнес-діяльності і зробити підприємство ефективнішим і конкурентним.

При цьому канва бізнес моделі – це зрозумілий і простий для сприйняття інструмент для співробітників усіх рівнів.

Розробка стратегії бізнесу і канва бізнес моделі

Дуже часто при розробці стратегії бізнесу як інструмент аналізу і знаходження джерела інновацій використовують шаблон бізнес моделі. Представляючи бізнес у вигляді 9 структурних блоків, які взаємозв’язані і визначають його конкурентну відмінність і переваги для споживачів.

Розробкою бізнес моделі повинна займатися спеціальна група, зібрана із співробітників підприємства. Ця команда має бути представлена не лише управлінською ланкою, але й іншими співробітниками різних рівнів. Проте для ефективної і продуктивної роботи цієї команди, як правило, притягають консультантів з управління. У експертів є досвід розробки стратегії бізнесу і бізнес-моделі, зокрема, а також спеціальні методики і інструменти з бізнес-моделювання.
Фахівці Корпорації «Глобал Консалтинг», члена Всеукраїнської асоціації консультантів по управлінню, готові стати вашим помічником в розробці бізнес моделі і стратегічного планування. Звертайтеся, будемо раді відповісти на усі ваші питання.

 

Звертайтеся, будемо раді відповісти на усі ваші питання.

captcha