Які види юридичних послуг користуються найбільшою популярністю?

Які види юридичних послуг користуються найбільшою популярністю?

Юрист сьогодні, ймовірно, одна з найпопулярніших професій. Велика кількість вакансій, присутніх на ринку праці, – це вакансії правової сфери. Не дивно, що в даний час постійно з’являються нові види юридичних послуг. А які ж з них найпопулярніші?

Представникам бізнесу кожен день доводиться думати про правовий захист власної справи. Тому вони досить часто звертаються за допомогою до професійних юристів або в спеціалізовану юридичну фірму. Ми склали ТОР-5 найбільш затребуваних у підприємців юридичних послуг.

Отже, самим замовленою видом правової допомоги в 2012 році, за даними наших експертів, була реєстрація бізнесу (реєстрації ФОП, ТОВ, ПП і т.д.). Цією послугою скористалися понад 50% клієнтів, що звертаються за юридичною допомогою в компанію.

На другому місці за популярністю виявилося отримання ліцензій та дозволів. Наприклад, почати будівельний бізнес, виробництво і торгівлю лікарськими засобами, медичну або туроператорську практику без ліцензії не можливо. А ці види діяльності вважаються досить привабливими і прибутковими. Тому така затребуваність даної послуги цілком зрозуміла.

Трохи поступалися ліцензуванню по затребуваності юридичні консультації. Дана послуга вважається популярною, оскільки це оперативна і доступна за вартістю допомога юриста. Кожен день можуть виникати питання, пов’язані з безпекою і розвитком бізнесу. І відповіді на такі питання дозволяє дати письмова або усна юридична консультація. Дана послуга дозволяє підприємцю оперативно вирішувати виникаючі проблеми і не гальмувати розвиток бізнесу.

На четвертому за популярністю місці інші юридичні послуги, які включають розробку і експертизу договорів та інших правових документів, представництво інтересів в судах та перед третіми особами, супровід перевірок та послуги адвоката. За такими послугами робили зверталися у 2012 році трохи рідше. Часто подібний перелік входив в абонентське обслуговування бізнесу.

І п’яте місце займають послуги з ліквідації бізнесу та банкрутства. Даний вид юридичної допомоги користується меншою популярністю, що цілком зрозуміло. Ліквідація потрібна, коли бізнес вже перестав приносити належний дохід і створює тільки труднощі. До того ж процес ліквідації достатньо тривалий і складний. В окремих випадках він може займати більше півроку. Тому це остання міра, на яку йдуть підприємці. А в майбутньому експерти прогнозують, що цей процес стане тільки складніше, незважаючи на спроби держорганів зробити його простіше і швидше.