Якими законодавчими змінами осінь порадує бізнес?

Якими законодавчими змінами осінь порадує бізнес?

Осінь обіцяє бути насиченою в плані законодавчих змін та нововведень для бізнесу. Чого ж чекати підприємцям вже у вересні? Поговоримо про найважливіші новації уряду.

1. Реформування податкового кодексу

Найголовнішою і обговорюваною подією літа стало чергове реформування Податкового кодексу України. Так що податковим консультантам і бухгалтерам додасться роботи. Поки мова йде тільки про розробку концепції податкової реформи, над якою працює Міністерство фінансів України. На сайті органу викладена презентація майбутньої реформи. Але сам проект буде представлений дещо пізніше, швидше за все, на початку вересня.

Однак законодавці у своїх коментарях згадують кілька значущих змін.

  • Єдиний соціальний внесок планують істотно знизити. Так, зараз середній показник ЄСВ в країні 41%, передбачається знизити його до рівня 28% (це пропозиція МВФ), але можливо і ще більш радикальне зниження.
  • З 1 січня 2016 року пропонується видозмінити і податок на доходи фізосіб: встановити нульову ставку податку на весь розмір мінімальної зарплати. Нагадаємо, що на сьогодні в Україні нульова ставка встановлена тільки на 50% мінімальної зарплати.
  • Можливо також оновлення спрощеної системи оподаткування та ведення обліку єдинників: об’єднання другої і третьої групи єдиного податку і зниження для них рівня допустимого річного обороту, а також деякі зміни четвертої групи, так званого спеціального режиму для юридичних осіб сільськогосподарської галузі.
  • Кажуть законодавці і про зниження рентних ставок. У викладеній на сайті Мінфіну презентації передбачено значне зниження ставок для підприємств, які займаються видобутком газу для комерційних потреб: з 1 жовтня 2015 знижуються ставки рентної плати за користування надрами в 55% (з покладів до 5000 м) і 28% (з покладів понад 5000 м) до 29% і 14% відповідно; починаючи з 1 січня 2018 року – у розмірі 20% і 10% залежно від глибини видобутку і надбавки до податку на прибуток.

 

2. Скасування трудових книжок

У вересні в Верховну раду обіцяють подати законопроект, який передбачає скасування трудових книжок. Для працевлаштування працівникові потрібно буде подавати тільки паспорт або інший документ, що підтверджує особу, заяву і резюме у вільній формі.

Облік трудової діяльності працівника буде здійснюватися в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також згідно з проектом основним джерелом інформації про стаж роботи буде інформація з персоніфікованих даних працівника, що підтверджують сплату внесків на соціальне страхування.

Законодавці вважають, що скасування трудових книжок, в першу чергу, дозволить підприємствам зменшити витрати, пов’язані з адмініструванням даного документа.

3. Обов’язкове використання РРО

З 1 жовтня – початку нового кварталу – платники єдиного податку другої і третьої груп у разі перевищення обсягу доходу понад 1 млн грн зобов’язані почати використовувати при готівкових розрахунках РРО. Або ж вони можуть повністю перейти на безготівковий розрахунок.

Підприємцям необхідно відстежувати свій оборот, щоб вчасно відреагувати на перевищення встановленого рівня.

4. Дані про податки в онлайн-режимі

З 1 вересня має запрацювати новий онлайн-сервіс Державної фіскальної служби – отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів і утриманих податків в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису. Тобто, за допомогою сервісу в онлайн-режимі ФОП зможуть отримувати необхідну інформацію про доходи та податки. Для цього їм потрібен буде тільки електронний цифровий підпис. 25 серпня цей проект стартує поки в тестовому режимі.

Що ж, разом зі стартом нового ділового сезону у вересні стартує і нова низка податкових та інших законодавчих змін. Підприємцям варто запастися терпінням і оптимізмом.

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту