Юрист «Глобал Консалтинг» Марина Базик відвідала Форум молодих юристів

Юрист «Глобал Консалтинг» Марина Базик відвідала Форум молодих юристів

22 липня в Києві за підтримки Міністерства юстиції України пройшов Форум молодих юристів України. Від Корпорації «Глобал Консалтинг» в заході взяла участь юрист Марина Базик.

Форум проводиться з ініціативи Координаційної Ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Він заснований в 2009 році, як унікальний простір професійного спілкування молодих юристів і студентів юридичних спеціальностей з органами державної влади, бізнес-сектора і громадськості.

Захід збирає амбіційних і цілеспрямованих юристів, які тільки починають професійну кар’єру, і створює умови для їх спілкування зі старшими колегами.

22 липня зустріч була присвячена обговоренню та пошуку шляхів вирішення ключових проблем в правовому вимірі. Доповіді спікерів були розділені на три тематичних сесії:

  • 1 сесія «Актуальні проблеми безпеки бізнесу».
  • 2 сесія «Робота юриста в епоху реформ».
  • 3 сесія «Сучасні реалії юридичної маркетингу».

 
Марина Базика, юрист Корпорації «Глобал Консалтинг»:
«Форум був дуже цікавим і пізнавальним. Були розглянуті актуальні теми. Зокрема, говорили про інститут приватного судового виконавця. Як сказала доповідач Вольга Шейко, в цілому, даний закон позитивний, але його потрібно допрацьовувати, оскільки неясно, хто такий приватний виконавець з точки зору оподаткування. Також дуже сподобався виступ адвоката Тараса Безпалого. Він розповів, що робити адвокату, якщо його не пускають на обшук, і запропонував дуже креативні ідеї для вирішення цієї проблеми.
Адвокат Іван Староста розглянув всі плюси і мінуси монополії адвокатури. Зокрема, до плюсів він відніс рівень кваліфікації адвоката, дисциплінарну відповідальність, можливість стягнення грошей з переможеного суд на правову допомогу адвоката. До мінусів же – то, що компаніям, у яких є штатні юристи, доведеться сприяти, щоб вони отримали свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, або залучати адвокатів у судову тяганину. Така монополія торкнеться і самих держорганів, оскільки у них в штаті немає адвокатів.
Також був дуже цікаву доповідь Наталії Шамрай про адміністративні послуги. Вона підняла питання легітимності використання сайту IGOV для реєстрації юридичних і фізичних осіб.
В цілому хочу відзначити, що мені дуже приємно, що Координаційна Рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України створює умови і надає площадку для спілкування, обміну думками, отримання нових знань. Дає можливість обговорення актуальних, гострих правових тим з більш досвідченими колегами. Це дуже важливе і корисне заходи для спільноти юристів, які тільки стартують в професії».