З 1 січня скасовуються свідоцтва про реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку

З 1 січня скасовуються свідоцтва про реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку

В Україні з 1 січня 2014 року набрав чинності закон «Про внесення змін до Податкового кодексу» в частині реєстрації осіб-платників податків» та «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Зміни, які передбачають дані законодавчі акти, стосуються спрощення процедури реєстрації платників ПДВ та єдиного податку.

Найголовніше і обговорюване нововведення – скасування свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та єдиного податку. Згідно зі змінами тепер реєстрація таких платників податків являтиме собою внесення записів про вибраній системі оподаткування до відповідних реєстрів Міністерства доходів і зборів, а замість отримання свідоцтв платника податків будуть надаватися вилучення з цих реєстрів.

Щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку, тепер можна обійтися без відвідування податкових органів. Підприємцю достатньо надати всі необхідні документи державному реєстратору під час проведення реєстрації юридичної або фізичної особи-підприємця. А реєстраційна служба самостійно, без участі платника податків, передає копію заяви до органів Міндоходов.