Закриття ПП – справа непроста

Закриття ПП – справа непроста

Закрытие ЧП

Закрити ФОП часто набагато важче, ніж його відкрити. Однак якщо добре знати всі етапи ліквідації, які довідки і звіти вимагаються від підприємця, то цю процедуру можна дещо полегшити і прискорити.

Отже, ви прийняли рішення закрити ФОП (ПП)? Тоді вам варто ознайомитися з основними етапами цієї процедури.

Ліквідація ФОП починається у держреєстратора

На першому етапі необхідно звернутися до держреєстратора за місцем проживання. Тут потрібно написати заяву про припинення підприємницької діяльності. Після цього реєстратор дає оголошення про припинення діяльності в спеціалізовану газету.

Закриваємо рахунки

Другим кроком буде звільнення співробітників і закриття рахунків у банку. Якщо ваша діяльність підлягала ліцензуванню і малися ліцензії, їх необхідно анулювати. Вартість закриття рахунків визначає банк, в якому вони були відкриті. У банку ви отримаєте довідку про те, що рахунки закриті, а також виписку за весь період діяльності, яку доведеться надати під час податкової перевірки.

Йдемо в податкову

Після цього необхідно звернутися в податкову службу для зняття ФОП з обліку. Тут підприємець пише заяву, після чого податкова повинна буде провести документальну перевірку ФОП, що закривається. До заяви необхідно додати копію опису з реєстраційної палати, довідку 4-ОПП, яка видавалася під час відкриття.

Податкова перевірка

На цьому етапі проходить документальна податкова перевірка ФОП, що закривається. У податковій службі повинні озвучити список бухгалтерської документації, яку необхідно надати для проведення такої перевірки. При виявленні порушень виписується акт і штрафи, які необхідно сплатити. Якщо порушень немає, видається довідка № 22-ОПП про відсутність заборгованостей.

Йдемо в пенсійний фонд

У пенсійному фонді підприємця теж повинні зняти з обліку. Для цього при собі він повинен мати копію акту перевірки з податкової служби, заповнений звіт до ПФУ за формою 5 і копію опису з реєстраційної палати. При відсутності заборгованостей і порушень підприємця знімають з обліку.

Назад до держреєстратора

Коли всі довідки з податкової і ПФУ будуть на руках, підприємець звертається знову до держреєстратора для завершення процедури закриття ПП. На даному етапі реєстратор закриває ваше ФОП і видає повідомлення про його закриття.

На цьому процедура ліквідації підприємця закінчується, але триватиме вона може в деяких випадках навіть більше року. У кожного підприємця індивідуальна ситуація. Тому щоб процес закриття ФОП не був таким обтяжливим і тривалим, ви завжди можете звернутися за професійною допомогою юристів, які все зроблять швидко і законно. А ви позбавитеся від проблемного бізнесу.