ПДВ-ризики договору між українською компанією – розробником і іноземним замовником

ПДВ-ризики договору між українською компанією – розробником і іноземним замовником

У «Юрист і Закон» №14 2018 вийшла стаття провідного юриста АТ «Глобал Адвокат» Антона Клименка, в якій він розповідає про ПДВ – ризики договору між українською компанією-розробником і іноземним замовником.
 
 
 

Співпраця української компанії-розробника з іноземним замовником традиційно розглядається як “безризикова” з точки зору ПДВ операція. Це пояснюється тим, що з урахуванням положення п. 186.3 Податкового кодексу України (а багато років раніше – п. 6.5 Закону “Про ПДВ”) місце поставки послуг комп’ютерного програмування визначалося за межами території України, а значить не повинно було обкладатися ПДВ. Зазначена норма, а також ряд інших “пільгових” ПДВ-норм у даній сфері породжують відчуття захищеності і безризиковості таких операцій для української компанії-розробника.

Тим часом такий ризик все ж є, і саме на ньому ми зупинимося в даному матеріалі.

“Базові” норми

Перш за все, варто зупинитися на тих нормах, якими Податковий кодекс України регулює питання оподаткування ПДВ однієї або декількох операцій, які пов’язані з розробкою програмного забезпечення, передачею прав на нього, постачанням програмного забезпечення.
Варто відзначити, що при співробітництві української компанії-розробника з іноземним замовником мова може йти про наступні операції:

  • надання послуг з розробки, тестування ПЗ;
  • продаж примірників ПЗ;
  • передача прав на використання об’єктів інтелектуальної власності;
  • передача виключних майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності.

 
Іноді договір із замовником може надавати з’єднання декількох зазначених операцій. Найчастіше це послуги з розробки та передачі виключних майнових прав.

Читайте статтю Антона Клименка для «Юрист і Закон» №14 2018 повністю
 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту