У «Юрист і Закон» №14 2018 вийшла стаття провідного юриста АТ «Глобал Адвокат» Антона Клименка, в якій він розповідає про ПДВ – ризики договору між українською компанією-розробником і іноземним замовником.     Співпраця української компанії-розробника з іноземним замовником традиційно розглядається як “безризикова” з точки зору ПДВ операція. Це пояснюється тим, що з урахуванням положення п. 186.3 Податкового кодексу України (а багато років раніше – п. 6.5 Закону “Про ПДВ”) місце поставки послуг комп’ютерного програмування визначалося за межами території України, а значить не повинно було обкладатися ПДВ. Зазначена норма, а також ряд інших “пільгових” ПДВ-норм у даній сфері породжують відчуття захищеності і безризиковості таких операцій для української компанії-розробника. Тим часом такий ризик все ж є, і саме на ньому ми зупинимося в даному матеріалі.

“Базові” норми

Перш за все, варто зупинитися на тих нормах, якими Податковий кодекс України регулює питання оподаткування ПДВ однієї або декількох операцій, які пов’язані з розробкою програмного забезпечення, передачею прав на нього, постачанням програмного забезпечення. Варто відзначити, що при співробітництві української компанії-розробника з іноземним замовником мова може йти про наступні операції:
  • надання послуг з розробки, тестування ПЗ;
  • продаж примірників ПЗ;
  • передача прав на використання об’єктів інтелектуальної власності;
  • передача виключних майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності.
  Іноді договір із замовником може надавати з’єднання декількох зазначених операцій. Найчастіше це послуги з розробки та передачі виключних майнових прав. Читайте статтю Антона Клименка для «Юрист і Закон» №14 2018 повністю  [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]