Наближається до кінця 2015 рік, а це означає, що скоро для всіх бухгалтерів настане гаряча пора – пора річних звітів. Саме час запастися ромашковим чаєм. А щоб вам було легше підготуватися до цього періоду і скласти річну звітність без нервів і головного болю, ми маємо для вас статтю-шпаргалку.

Яка річна звітність передбачена для ФОП і для юросіб?

Давайте для початку розберемося, яку річну звітність здають підприємці та юридичні особи, які звіти передбачені для спрощеної системи оподаткування, а які для загальної. Отже, почнемо з єдиного податку. Єдинники-ФОП 1 і 2 груп повинні здавати річну декларацію по єдиному податку протягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду (тобто до 2 березня 2016 року). Єдинники 4 групи також звітують раз на рік до 20 лютого. Крім того спрощенці 1-3 груп повинні здавати річний звіт з ЄСВ до 10 лютого наступного року. Що стосується загальної системи оподаткування, то ФОП здають річну декларацію про доходи протягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду і річний звіт з ЄСВ до 10 лютого наступного року. Юрособи повинні здавати річну декларацію з податку на прибуток до 1 червня року, що настає за звітним. Юрособи також здають річну декларацію з податку на нерухомість, декларацію по земельному і транспортному податкам до 20 лютого за рік, в якому подається декларація. Для зручності мі зібрали всю інформацію в таблицю.
Система оподаткуванняХто здає?Вид звітностіКоли?
Спрощена1-2 групиДекларація по єдиному податкуПротягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду (тобто до 2 березня 2016 року)
4 групаДекларація по єдиному податкуДо 20 лютого
1-3 групиРічний звіт з ЄСВДо 10 лютого
ЗагальнаФОПДекларація про доходиПротягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду
ЮрособиДекларація з податку на прибутокДо 1 червня року, що настає за звітним
Річний звіт з ЄСВДо 10 лютого
Декларація з податку на нерухомістьДо 20 лютого за рік, в якому подається декларація
Декларація по земельному податкуДо 20 лютого за рік, в якому подається декларація
Декларація з транспортного податкуДо 20 лютого за рік, в якому подається декларація
  Це основні види річної звітності для єдиного податку та загальної системи оподаткування. Більш докладно про інші види звітності ви завжди можете дізнатися у наших фахівців, звернувшись за консультацією.

Які зміни врахувати при складанні річної звітності?

По-перше, зверніть увагу, що розроблено проект нової форми декларації з податку на прибуток. Ознайомитися з проектом можна на сайті державної фіскальної служби. До речі, з цієї ж теми наш податковий консультант проведе у Харкові семінар «Готуємося до складання декларації з податку на прибуток». Докладніше про семінар – тут. Також слід пам’ятати, що прийнята і нова форма декларації про доходи для ФОП на загальній та на спрощеній системі (17 листопада 2015 року набере чинності наказ №859 від 2.10.2015). Форма звіту з ЄСВ теж була оновлена.

Нюанси складання та здачі річної звітності для спрощенців

Для єдинників є два способи здачі річної декларації з єдиного податку: в електронному або паперовому вигляді (на вибір підприємця). Звіт в електронному вигляді в обов’язковому порядку здають лише середні та великі підприємства. Спрощенці можуть відправити звіт звичайною поштою, але зробити це потрібно не пізніше, ніж за 5 днів до остаточного терміну здачі. Здавати можна як особисто, так і за допомогою довіреної особи. Що стосується звіту з ЄСВ, то тут є невеликі нюанси. Єдинники, які не мають найманих працівників не більше п’яти, можуть подавати цей звіт в паперовому вигляді (особисто або через довірену особу). Якщо найманих працівників шість і більше, то подавати потрібно особисто або через довірену особу як в паперовому вигляді, так і в електронному вигляді (на флешці або CD / DVD) або засобом електронного зв’язку при наявності електронного підпису. Відправляти звіт з ЄСВ можна і звичайною поштою, але зробити це потрібно рекомендованим листом з описом вкладення. Що стосується підприємців та юросіб, які перебувають на загальній системі оподаткування, то прямої норми, яка зобов’язує їх подавати звітність тільки в електронному вигляді, немає. Тільки декларація з ПДВ поїдається виключно в електронному вигляді. Але, варто зазначити, що в податковій звіти в паперовому вигляді можуть брати неохоче. Будьте до цього готові. Що ж, сподіваємося, що наша стаття-шпаргалка трохи полегшить вам процес підготовки та складання річної звітності. А для того, щоб бути в курсі останніх змін у податковому законодавстві, ви можете ознайомитися з набором наших послуг, які допомагають бухгалтерам тримати руку на пульсі і завжди бути в темі. Щасти вам здачі звітності!   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]