Залишитися в живих! Як підготуватися до річної звітності?

Залишитися в живих! Як підготуватися до річної звітності?

Наближається до кінця 2015 рік, а це означає, що скоро для всіх бухгалтерів настане гаряча пора – пора річних звітів. Саме час запастися ромашковим чаєм. А щоб вам було легше підготуватися до цього періоду і скласти річну звітність без нервів і головного болю, ми маємо для вас статтю-шпаргалку.

Яка річна звітність передбачена для ФОП і для юросіб?

Давайте для початку розберемося, яку річну звітність здають підприємці та юридичні особи, які звіти передбачені для спрощеної системи оподаткування, а які для загальної.

Отже, почнемо з єдиного податку. Єдинники-ФОП 1 і 2 груп повинні здавати річну декларацію по єдиному податку протягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду (тобто до 2 березня 2016 року). Єдинники 4 групи також звітують раз на рік до 20 лютого. Крім того спрощенці 1-3 груп повинні здавати річний звіт з ЄСВ до 10 лютого наступного року.

Що стосується загальної системи оподаткування, то ФОП здають річну декларацію про доходи протягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду і річний звіт з ЄСВ до 10 лютого наступного року. Юрособи повинні здавати річну декларацію з податку на прибуток до 1 червня року, що настає за звітним. Юрособи також здають річну декларацію з податку на нерухомість, декларацію по земельному і транспортному податкам до 20 лютого за рік, в якому подається декларація.

Для зручності мі зібрали всю інформацію в таблицю.

Система оподаткування Хто здає? Вид звітності Коли?
Спрощена 1-2 групи Декларація по єдиному податку Протягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду (тобто до 2 березня 2016 року)
4 група Декларація по єдиному податку До 20 лютого
1-3 групи Річний звіт з ЄСВ До 10 лютого
Загальна ФОП Декларація про доходи Протягом 60 днів з моменту завершення звітного періоду
Юрособи Декларація з податку на прибуток До 1 червня року, що настає за звітним
Річний звіт з ЄСВ До 10 лютого
Декларація з податку на нерухомість До 20 лютого за рік, в якому подається декларація
Декларація по земельному податку До 20 лютого за рік, в якому подається декларація
Декларація з транспортного податку До 20 лютого за рік, в якому подається декларація

 

Це основні види річної звітності для єдиного податку та загальної системи оподаткування. Більш докладно про інші види звітності ви завжди можете дізнатися у наших фахівців, звернувшись за консультацією.

Які зміни врахувати при складанні річної звітності?

По-перше, зверніть увагу, що розроблено проект нової форми декларації з податку на прибуток. Ознайомитися з проектом можна на сайті державної фіскальної служби. До речі, з цієї ж теми наш податковий консультант проведе у Харкові семінар «Готуємося до складання декларації з податку на прибуток». Докладніше про семінар – тут.

Також слід пам’ятати, що прийнята і нова форма декларації про доходи для ФОП на загальній та на спрощеній системі (17 листопада 2015 року набере чинності наказ №859 від 2.10.2015). Форма звіту з ЄСВ теж була оновлена.

Нюанси складання та здачі річної звітності для спрощенців

Для єдинників є два способи здачі річної декларації з єдиного податку: в електронному або паперовому вигляді (на вибір підприємця). Звіт в електронному вигляді в обов’язковому порядку здають лише середні та великі підприємства. Спрощенці можуть відправити звіт звичайною поштою, але зробити це потрібно не пізніше, ніж за 5 днів до остаточного терміну здачі. Здавати можна як особисто, так і за допомогою довіреної особи.

Що стосується звіту з ЄСВ, то тут є невеликі нюанси. Єдинники, які не мають найманих працівників не більше п’яти, можуть подавати цей звіт в паперовому вигляді (особисто або через довірену особу). Якщо найманих працівників шість і більше, то подавати потрібно особисто або через довірену особу як в паперовому вигляді, так і в електронному вигляді (на флешці або CD / DVD) або засобом електронного зв’язку при наявності електронного підпису. Відправляти звіт з ЄСВ можна і звичайною поштою, але зробити це потрібно рекомендованим листом з описом вкладення.

Що стосується підприємців та юросіб, які перебувають на загальній системі оподаткування, то прямої норми, яка зобов’язує їх подавати звітність тільки в електронному вигляді, немає. Тільки декларація з ПДВ поїдається виключно в електронному вигляді. Але, варто зазначити, що в податковій звіти в паперовому вигляді можуть брати неохоче. Будьте до цього готові.

Що ж, сподіваємося, що наша стаття-шпаргалка трохи полегшить вам процес підготовки та складання річної звітності. А для того, щоб бути в курсі останніх змін у податковому законодавстві, ви можете ознайомитися з набором наших послуг, які допомагають бухгалтерам тримати руку на пульсі і завжди бути в темі. Щасти вам здачі звітності!
 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту

Залишити коментар