Фінансовий аналіз компанії – це відмінний управлінський інструмент для власника. Спираючись на його результати, набагато простіше і розумніше приймати стратегічно важливі рішення. Правда, використовують його незаслужено рідко. Сьогодні ми поговоримо про те, які бонуси отримує управлінець, маючи в своєму арсеналі такий важливий управлінський важіль. 

Що, навіщо і коли?

Що ж таке фінансовий аналіз підприємства? Простими словами – це свого роду дослідження з використанням різних методів, яке показує об’єктивний фінансовий стан компанії в певний період і дозволяє спрогнозувати подальший фінансовий розвиток.Навіщо його проводять? В першу чергу для того, щоб розуміти, наскільки ефективно розвивається бізнес, а також знайти найпростіші і швидкі шляхи для отримання компанією бажаного прибутку, розрахувати можливі ризики і прийняти правильні управлінські рішення.Коли може знадобиться фінансовий аналіз підприємства? Ситуацій може бути безліч. Ось найпоширеніші:
  • Розширення бізнесу, злиття або поглинання. При відкритті нового напряму діяльності, запуск нового проекту, необхідно розуміти фінансові можливості компанії, а також вивчити всі можливі ризики.
  • Продаж / купівля бізнесу. Така угода обов’язково вимагає попереднього фінансового аналізу, щоб розуміти перспективи і ризики угоди, а також оцінити об’єктивність заявленої вартості.
  • Залучення інвестицій або кредитних коштів. У цьому випадку фінансовий аналіз може зажадати потенційний інвестор або банк, щоб переконатися в надійності партнера.
  А тепер власне про бонуси, які може отримати власник, використовуючи такий управлінський інструмент.

Переваги проведення фінансового аналізу бізнесу

Прибуток під контролемРегулярно вивчаючи фінансові показники компанії і беручи на основі такого аналізу правильні рішення, ви впливаєте на прибутковість бізнесу. Перед вашими очима періодично повинні бути головні фінансові звіти компанії. Їх дані підкажуть, де виникають «витоку», за рахунок чого можна отримати додаткові фінансові вливання, де можна зменшити витрати та інше.Резерв вам на допомогуФінансовий аналіз підприємства також дозволяє сформувати так званий фінансовий резерв. Результати аналізу покажуть, які ділянки і напрямки отримують надлишкове фінансування, звідки і коли можна безболісно взяти частину засоби для формування резерву, своєрідною подушки безпеки для бізнесу.Інвестиційна привабливістьРегулярно проводячи фінансовий аналіз свого бізнесу, контролюючи його стан і відстежуючи показники, ви заявляєте про себе як про надійного у фінансовому плані партнері, стаючи набагато привабливіше в очах потенційних інвесторів. Вам буде простіше залучити інвестиції в свій бізнес або ж отримати кредит в банку.

Хто допоможе провести фінансовий аналіз підприємства?

Не для кожного управлінця проведення фінансового аналізу в компанії – ясна й проста справа. У багатьох це може викликати труднощі. Звичайно, якщо ви маєте в своєму розпорядженні великий фінансово-економічною службою, у вас не повинно виникнути складнощів. Але якщо в штаті у вас таких фахівців немає, допоможуть, запрошені консультанти. Це можуть бути, наприклад, фахівці аудиторської фірми. Отже, фінансова звітність компанії – найважливіше джерело цінної інформації для управлінця, а періодичний аналіз фінансової звітності – це надійний управлінський інструмент, використовуючи який можна зробити свій бізнес більш прибутковим, забезпечити його необхідним фінансовим резервом, а також знайти надійних бізнес-партнерів і джерела інвестицій.   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]