Конкурси грантів для неприбуткових організацій в Україні – останнім часом досить часте явище. Грантодавці – в основному європейські та міжнародні фонди – висувають жорсткі вимоги до організацій, що претендують на отримання фінансової допомоги. Одна з них – проходження аудиту. Так грантодавець може бути впевнений в цільовому використанні коштів, а також в сумлінності та надійності організації, щофінансується ним. Якщо ваша благодійна або громадська організація готується до участі в конкурсі грантів або ж ви вже співпрацюєте з грантодавацем, і за контрактом повинні пройти незалежну аудиторську перевірку, то вам необхідно більш детально ознайомитися з процедурою аудиту неприбуткових організацій. З яких етапів складається аудит грантів?
  • Перший етап називають підготовчим. Він має на увазі всебічне знайомство аудиторів з неприбутковою організацією і фондом-грантодавацем, обговорення ділянок, що вимагають аудиту, а також умов договору.
  • Другим кроком буде підписання договору і призначення відповідальних у організації за надання аудиторам всієї необхідної інформації.
  • На третьому етапі здійснюється сама аудиторська перевірка. Аналізується господарська та фінансова сторона діяльності організації, а також правильність використання грантових коштів.
  • Четвертий етап – заключний. Аудитори надають звіт (аудиторський висновок), в якому підтверджують або не підтверджують достовірність фінансової звітності та цільове використання грантових коштів.
 

Аудит для отримання гранту. Як вибрати аудитора?

Грантодавці також можуть висувати і певні вимоги до аудиторської фірми. Наприклад, важливим критерієм може бути членство аудиторської фірми в міжнародній аудиторській асоціації або мережі, а також знання аудиторами Міжнародних стандартів фінансової звітності. Само собою фірма повинна бути включена до реєстру аудиторських фірм Аудиторської палати України, а також пройти перевірку системи якості аудиторських послуг. Аудит неприбуткових організацій від АФ «Глобал Аудит» Наша фірма проводить аудит грантів для неприбуткових організацій. До ваших послуг багатий досвід і професійні навички сертифікованих аудиторів з АФ «Глобал Аудит».
  • 20-річний досвід надання аудиторських послуг для українських компаній.
  • 2 офісу в Україні: в Харкові та Києві.
  • Єдиний в Україні представник Міжнародної асоціації незалежних аудиторських і консультаційних фірм AGN International (в п’ятірці найбільших аудиторських об’єднань світу).
  • У нас працюють аудитори з сертифікатами Аудиторської палати України і дипломами з міжнародної фінансової звітності (DipIFR).
  • Система якості аудиторських послуг схвалена Аудиторською палатою України.
  Щоб дізнатися докладніше про аудит грантів, ви можете звернутися до наших фахівців, заповнивши форму. Будемо раді відповісти на ваші запитання.