!!! Звертаємо Вашу увагу, що зміст цієї статті не редагувався з 2016 року. Тому інформація, наведена в ній, може бути не актуальною на даний час.  Послуги з отримання ліцензій на пасажирські перевезення в таксі  в 2023 році Корпорацією “Глобал Консалтинг” не надаються.

Останнім часом стало з’являтися безліч мобільних додатків для замовлення таксі. Цей ринок розвивається і поповнюється новими службами таксі та водіями. Тому ми вирішили розповісти про те, як водієві отримати ліцензію на перевезення, чи потрібно йому бути підприємцем і які вимоги законодавства необхідно враховувати.

Які транспортні ліцензії діють в Україні?

Отже, українське законодавство передбачає обов’язкове ліцензування для сфери вантажних і пасажирських перевезень. Якщо говорити про пасажирські перевезення, то ліцензувати потрібно автобусні перевезення, автомобільні на замовлення і перевезення в таксі.

Ліцензія потрібна як для внутрішніх, так і для міжнародних сполучень.

Основний нормативно-правовий акт, який регулює обов’язок підприємців і юросіб отримувати ліцензію, – це «Закон України про ліцензування господарської діяльності».

Хто видає ліцензію перевізникам?

З 2016 змінився орган, який видає ліцензії перевізникам. Тепер за це відповідає Державна служба України з транспортної безпеки. Причому, щоб, наприклад, отримати ліцензію на таксі в Харкові, доведеться все одно звертатися в центральний представництво цього органу в Києві. Так як у територіальних органів Укртрансбезопасності повноважень видавати ліцензії немає.

Два способи отримання ліцензії на таксі

Як сьогодні можна водієві таксі отримати ліцензію, які є варіанти?

Перший спосіб отримання ліцензії на пасажирські перевезення в таксі – це варіант без реєстрації ФОП (ПП). Для цього ви повинні бути водієм якоїсь служби таксі або транспортної компанії, перебувати в штаті або ж між вами може бути укладений договір. У цьому випадку ліцензія буде видаватися на компанію, в який ви працюєте.

Другий спосіб – це отримання ліцензії для підприємця. Для отримання ліцензії водій реєструється як ФОП, стає платником єдиного податку. Тобто повністю легалізує свою діяльність, і працює на себе. У цьому випадку ліцензія буде видаватися на водія-підприємця.

Які ліцензійні вимоги висуваються до водія таксі?

Тепер детально Погоріла про вимоги, які законодавство висуває для підприємців-водіїв таксі, які бажають отримати ліцензію.

Щоб займатися пасажирськими перевезеннями, ви повинні:

  • Мати у власності, оренді, лізингу або кредиті транспортний засіб.
  • Транспортний засіб має бути застраховане і спеціально обладнане для таксоперевезень.
  • У вас повинно бути водійське посвідчення категорії «B» і досвід водіння в цій категорія – від 3 років.
  • Вам повинно бути не менше 21 року.

 

Які документи потрібні для отримання ліцензії на таксі?

Які ж потрібно зібрати документи для отримання ліцензії на пасажирські перевезення в таксі?

  1. Заява на отримання ліцензії за встановленою законом формі.
  2. Оригінал виписки з реєстру про реєстрацію ФОП.
  3. Тимчасовий реєстраційний талон для орендованих авто.
  4. Копії таких документів: посвідчення водія, техпаспорта, медичної довідки, страховки транспортного засобу і водія, паспорта та ІПН, договорів з підрядником, який займається технічним обслуговуванням (якщо ви – ФОП з найманими працівниками).
  5. Інформація про оснащення таксі спеціальним обладнанням (опис таксометра: марка, тип, серійний номер).

 

Перелік всіх необхідних документів передбачений «Законом України про ліцензування господарської діяльності» а також Постановою Кабміну про затвердження Ліцензійних умов №1001 від 2 грудня 2015.

Зверніть увагу, що ліцензує орган не може вимагати у вас документи, не передбачені цими актами, або оригінали замість передбачених переліком копій.

Процедура отримання ліцензії на таксі

Ви можете займатися отриманням ліцензії самостійно або ж залучити для цього юристів.

У першому випадку вам потрібно буде підготувати всі описані вище документи, звернутися до центрального органу Укртрансбезопасності в Києві, заповнити необхідні форми і заяви.

У другому випадку від вас буде потрібно тільки оформлення довіреності на фахівця, який буде представляти ваші інтереси, а також надати оригінали та копії необхідних документів. Все інше зроблять юристи, а вам нададуть вже готову ліцензію.

Скільки коштує ліцензія на таксі і як довго вона діє?

З 2016 року державна мито на отримання ліцензії на пасажирські перевезення становить одну мінімальну ЗП на день отримання (на даний момент 1450 грн).

Якщо ви отримуєте ліцензію на таксі через юристів, то додатково потрібно оплатити їхні послуги і нотаріальне оформлення довіреності.

Термін отримання транспортної ліцензії – близько 10 днів. Термін дії самого документа необмежений.

Це основні моменти, які варто запам’ятати підприємцям, які планують отримувати ліцензію на таксі. Зверніть на них увагу, так як отримання такого дозвільно документа – це запорука спокійного і стабільної роботи. Вдалого вам старту і прибуткової діяльності.