З перевірками податкових органів компанії стикаються, як правило, кожні три роки. На жаль, дуже часто такі візити закінчуються штрафами і конфліктами з перевіряючими. Як зменшити ризики підприємства і уникнути штрафів? Один з дієвих способів – провести перед перевіркою експрес-аналіз податкових ризиків. Він дозволяє в стислі терміни виявити помилки і допомагає у прийнятті ефективних управлінських рішень.

Експрес-аналіз податкових ризиків – ефективна профілактика податкової перевірки

Експрес-аналіз податкових ризиків – це оперативна перевірка стану бухгалтерського і податкового обліку з наданням експертного висновку. Експрес-аналіз проводиться, коли власнику або керівнику потрібно швидко оцінити стан бухгалтерського і податкового обліку організації і виявити податкові ризики. Це своєрідна репетиція податкової перевірки, після якої стає ясно, з приводу чого у перевіряючих можуть виникнути претензії, в яких місцях податкового обліку існують проблеми і що потрібно зробити, щоб їх усунути.

Цілі та строки

Така перевірка обліку займає всього 3-5 днів. Метою її проведення може бути:
  • Оцінка бухгалтерського та податкового обліку, податкових ризиків перед перевіркою.
  • Придбання або продаж бізнесу.
  • Професійна оцінка діяльності головного бухгалтера та його відповідності вимогам компанії.

Що видається після проведення експрес-аналізу податкових ризиків?

  • Коротке резюме за результатами проведеного експрес-аналізу податкових ризиків.
  • Рекомендації щодо усунення виявлених ризиків.

Хто проводить податковий експрес-аналіз?

Аналіз бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві повинні проводити професійні аудитори. Бо саме фахівці в області аудиту досконально знають порядок дій податкових органів під час здійснення перевірки на підприємстві. Вони підкажуть, на які моменти потрібно, в першу чергу, звертати увагу, щоб мінімізувати ризики і негативні наслідки перевірки. В результаті у підприємства буде час, щоб вжити необхідних заходів щодо усунення помилок, підготувати відсутні документи або привести в порядок наявні та ін.

Як не панікувати під час перевірки?

Якщо ви проведете експрес-аналіз обліку перед перевіркою і усунете наявні в ньому неточності, ви будете почувати себе набагато впевненіше і спокійніше під час візиту контролюючих органів. Однак при бажанні, ви можете звернутися за допомогою до фахівців для повного супроводу податкової перевірки, тоді кваліфікований спеціаліст (аудитор або юрист) буде представляти ваші інтереси під час перевірки, спілкуватися з перевіряючими. Він проконтролює, щоб ваші права не порушувалися, а перевіряючі органи не перевищували своїх повноважень.