Процесс регистрации ООО с помощью юристовОдин з перших питань, яке виникає при відкритті бізнесу, стосується виду діяльності. Звичайно, якщо ви вирішили стати підприємцем, ви вже прекрасно розумієте, чим будете займатися. Однак ви можете не знати, як обрані види діяльності зареєструвати. У цій статті мова піде саме про це.

Поговоримо про КВЕД

Що ж таке КВЕД. Це Національний класифікатор України «Класифікація видів економічної діяльності». І потрібен він для того, щоб до спеціального реєстру були внесені ті галузі, в яких буде працювати ваша компанія. Таким чином, держоргани будуть проводити статистичні спостереження та формувати по ним дані. Класифікатор – це список різних видів діяльності розбитий на секції і розділи, кожному з яких присвоєно індивідуальний код. Виглядає він таким чиномКласифікатор

КВЕД 2005 чи 2010

Звертаємо вашу увагу, що з 2012 року всі підприємці та фізичні особи при реєстрації бізнесу (і зокрема при реєстрації нової ТОВ) повинні використовувати для вибору видів діяльності з КВЕД ДК 009: 2010. А до 2012 року діяли інші коди – ДК 009: 2005. Посилання на діючий класифікатор тут – sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/pereliki-/128651.html.

Як вибрати КВЕД при реєстрації ТОВ?

Реєстрація нової ТОВ, як правило, починається саме з вибору КВЕД. Ви можете вибрати стільки видів діяльності, скільки вам необхідно. Їх кількість законодавство не обмежує. Однак варто пам’ятати, що один вид обов’язково повинен бути вказаний як основний. Саме по ньому присвоюється, так званий, клас ризику. Від цього класу, в свою чергу, залежить розмір ЄСВ, який ви будете далі сплачувати. Отже, з видами діяльності ви визначилися, вибрали потрібні коди за посиланням. Що далі? Якщо ви реєструєте нову ТОВ, то вам необхідно підготувати статут вашого суспільства. У статуті прописуються всі основні моменти і нюанси діяльності вашої компанії, в тому числі і перераховуються всі види діяльності.

Якщо реєстрація нової ТОВ пройшла з помилкою в КВЕД?

Такий варіант, до речі, теж може бути. Ви могли допустити в назві або ж в коді помилку. Чим це загрожує? В першу чергу, штрафами податкової, так як органи ДФС можуть розцінювати це як спосіб відходу від оподаткування. Тому будьте уважні і не забувайте при реєстрації бізнесу правильно вказувати види діяльності.

Як поміняти КВЕД?

Якщо реєстрація ТОВ вже пройшла, ви успішно працюєте, але з часом у вас виникала необхідність змінити або додати види діяльності. То вам, як юридичній особа, необхідно подати держреєстратору заяву (форми 4 вже немає), в якому ви вкажете нові КВЕДи. Це все основні моменти, які необхідно знати про вибір видів діяльності при реєстрації юрособи. Якщо у вас залишилися питання, ви завжди можете задати їх нашим фахівцям.