Реєстрація ТОВ з ПДВУ нашій країні підприємці дуже часто для відкриття компанії вибирають саме товариство з обмеженою відповідальністю. Особливо це актуально, якщо в бізнесі збираються брати участь кілька осіб. Пропонуємо зупинитися на деяких особливо важливих моментах, з якими пов’язана реєстрація ТОВ з ПДВ.

Перше – знати, як назвати

На старті одразу ж варто відповісти на безліч питань, пов’язаних з реєстрацією ТОВ. Якщо ви відкриваєте бізнес не поодинці, а в партнерстві ще з кимось, то всі рішення вам необхідно приймати спільно, порадившись і все ретельно зваживши. Почати, мабуть, слід з самого простого – назви та юридичної адреси. Назва ви маєте право вибирати будь-який, яке максимально підходить вашій компанії і вашого виду діяльності. Однак спочатку ви повинні перевірити, чи немає аналогічного в реєстрі. Якщо виявиться, що є, вашу компанію не зареєструють. Тому переконайтеся, що вподобане «ім’я» вільно. Адресою майбутньої компанії може бути або орендоване приміщення, або власна нерухомість, або ж місце проживання засновника.

Друге – вирішити, з ким заснувати

Далі варто визначитися з засновницьким складом, капіталом і частками. Це найбільш важливе питання, приділіть йому максимум часу. Зверніть увагу, що засновником ТОВ може бути як фізособа, так і юрособа. Кількість засновників – від 1 до 100. Статутний капітал може бути сформований грошима або майном. Розмір законодавством не регламентується. Відразу ж необхідно капітал поділити на частки між учасниками ТОВ, цю інформацію потрібно зафіксувати в статуті.

Третє – проаналізувати, як зареєструвати

Третій етап – це підготовка всієї документації. Насамперед готуються статут і протокол зборів засновників. Тут слід зазначити, що найкраще для розробки цих документів запросити юриста. Спеціаліст зробить це більш оперативно з урахуванням всіх останніх законодавчих змін та вимог. Він зможе передбачити всі ризики і нюанси, про які людина без правової освіти може не знати. Крім статуту і протоколу потрібно ще підготувати особисті документи засновників, директора (якого, до речі, вибирають на загальних зборах), заповнити всі необхідні реєстраційні картки.

Четверте – запитати, що платити

І на завершальному етапі потрібно вирішити всі питання, пов’язані з оподаткуванням. Спочатку по КВЕД 2010 потрібно вибрати ті види діяльності, якими буде займатися ваше підприємство. Ці дані потрібні будуть і в момент складання установчих документів. Далі варто вибрати систему оподаткування і вирішити чи знадобиться вам реєстрація ТОВ з ПДВ . Рекомендуємо вам в цих питаннях теж покластися на фахівців, наприклад, податкових консультантів. Вони підкажуть оптимальну схему роботи для вашого виду діяльності. А також підкажуть чи потрібно вам реєструвати ТОВ з ПДВ. Після вирішення всіх цих питань залишається тільки зареєструвати ТОВ в держорганах і приступати до діяльності.