Реєстрація ТОВ з юридичною адресоюОдин з важливих моментів під час реєстрації ТОВ – це вибір юридичної адреси. Які можливості є у засновників фірми в цьому питанні і як його правильно вибрати? Поговоримо в нашій статті.

Що говорить законодавство?

Цивільний кодекс України (ст. 93) визначає юридичну адресу, як фактичне місце здійснення діяльності чи розташування офісу підприємства, з якого щодня здійснюється управління, облік і контроль.

Де фігурує юридична адреса?

Реєстрація ТОВ з юридичною адресою означає, що при реєстрації фірми ви вибираєте її місце розташування і фіксуєте ці дані в установчих документах (зокрема, в статуті). Далі ця інформація вноситься до Єдиного державного реєстру. Адреса – це обов’язковий реквізит для будь-якої організації, по ньому здійснюється зв’язок з ТОВ (наприклад, висилається кореспонденція і різного роду повідомлення).

Зміна юр. адреси. Як проводити?

В процесі діяльності ТОВ з різних причин може виникнути необхідність змінити юридичну адресу. Як це зробити грамотно з правової точки зору і відповідно до законодавчих вимог. По-перше, ці зміни потрібно внести в установчі документи і зареєструвати у держреєстратора, щоб нова інформація потрапила до реєстру. Про те, що адреса змінився необхідно повідомити та інші держоргани (податкову, статистику і т.д.).

РРеєстрація ТОВ з юридичною адресою. Як вибрати?

При реєстрації ТОВ в якості юридичної адреси можна вибрати такі варіанти:
  • Адреса власного приміщення, де знаходиться офіс.
  • Адреса орендованого приміщення, де знаходиться офіс ТОВ.
  • Адреса прописки одного із засновників.
  • Адреса прописки директора ТОВ.
У першому випадку все досить ясно і просто. Які переваги другого варіанту? Найчастіше, другий варіант вибирають засновники, які не мають нерухомості у власності, їм доводиться орендувати офіс. Якщо досить часто доводиться переїжджати і міняти розташування, то юридична адреса доцільно зареєструвати в одному місці, а фактичну діяльність вести там, де зручно. Це позбавить від необхідності постійно вносити зміни в установчі документи. Але в такому випадку необхідно стати на облік за неосновним місцезнаходженням. Коли ще доцільно вибирати в якості постійного юр. адреси адресу іншої фірми? наприклад:
  • Коли фірма невелика і їй невигідно знімати офіс.
  • Коли фактично офіс знаходиться в приміщенні бюджетної, які за законодавством не мають права надавати іншим фірмам юр. адреса.
  • Коли керівництво приміщення, в якому фактично знаходиться офіс ТОВ, з різних причин не хоче надавати юр. адреса.
Це лише деякі ситуації, їх може бути і більше. Якщо у вас залишилися питання про реєстрацію ТОВ з юр. адресою, ви можете проконсультуватися у наших фахівців. Вони також допоможуть вам зареєструвати фірму з юридичною адресою або провести зміну юр. адреси.