Відкрити ПП в Києві без прописки. Тепер це можливо

Відкрити ПП в Києві без прописки. Тепер це можливо

як відкрити ПП в КиєвіЗ 1 травня завершився перехід на нові правила реєстрації підприємців, юридичних осіб та громадських організацій. Тепер цю процедуру можуть проводити нотаріуси та органи місцевого самоврядування. А для відкриття ПП або ФОП більше не потрібно «прив’язуватися» до прописку.

Трохи про закон

Нагадаємо, що ще в листопаді минулого року Верховна Рада прийняла закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формуваннях», який сильно змінив правила відкриття бізнесу і вніс кілька нововведень в цю процедуру. Закон набув чинності 1 січня 2016 року, а процес впровадження нововведень і переходу на нову систему реєстрації ПП, ФОП, юросіб повністю завершився тільки 1 травня 2016 року.

Що ж змінилося?

Відкрити ПП в Києві без прописки тепер можна в будь-якому місті

Напевно, одна з найголовніших змін, – це те, що реєстрація ПП в Києві, Харкові чи в будь-якому іншому місті можлива без наявності прописки в тому місті, де підприємець збирається відкривати бізнес. Це стало реальним завдяки внесенню до закону принципу екстериторіальності в межах всієї України.

Тобто, якщо ви, наприклад, плануєте відкрити ПП в Києві без прописки, то ви зможете це легко зробити, звернувшись в місцевий орган самоврядування і надавши документи з будь-якою юридичною адресою, або з пропискою будь-якого регіону.

Регпалаты не у справ

Тепер щоб відкрити ФОП або ПП, більше не потрібно звертатися до реєстраційних палати. Їх повноваження тепер будуть виконувати органи місцевої влади або держадміністрації, які до 1 травня вже повністю підключені до держреєстру і можуть повноцінно виконувати функції реєстрації ФОП та юридичних осіб.

Крім органів місцевої влади провести процедуру реєстрації також можуть банки та нотаріуси, які підключені до єдиного реєстру.

Віртуальна реєстрація

Відкрити бізнес тепер можна і через інтернет. Такий сервіс працює на сайті Мін’юсту. Через нього можна не тільки зареєструвати підприємця, але і отримати витяг або інші довідки. Якщо ви хочете дізнатися, як відкрити ПП в Києві чи в Харкові, не маючи київської чи харківської прописки і використовуючи сайт Мін’юсту, ви можете прочитати нашу статтю з інфографікою та з докладною покроковою інструкцією. Реєструємо ФОП онлайн. Покрокова інструкція.

Зверніть увагу, що нові правила також скасовують надання паперових виписок і вводять можливість їх отримання в електронному вигляді (за допомогою порталу електронних сервісів).

Всі ці зміни повинні значно спростити процедуру відкриття ПП в Києві, в Харкові чи в іншому місті. Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся до наших фахівців за консультацією. Вдалого вам старту!
 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту

Залишити коментар