юридический аутсорсинг

Аутсорсинг – це передача компанією неприбуткових бізнес-процесів інший спеціалізованій фірмі. Сьогодні такий підхід користується популярністю, тому що дозволяє оптимізувати витрати бізнесу, зробити його прибутковим і мобільним. Сучасність диктує свої правила гри і, щоб не стати аутсайдером в гонці конкурентів, потрібно першим їх приймати.

Аутсорсинг – вигідно і сучасно

У США близько 90% компаній віддають неприбуткові функції (в тому числі і юридичні) на аутсорсинг. А в більшості європейських країн кожна третя фірма взагалі відмовляється від таких штатних одиниць, як «юрист» чи «бухгалтер». Власники не хочуть витрачати час і ресурси на неприбуткові функції бізнесу, а приділяють максимум часу і уваги головним напрямкам діяльності, що приносить прибуток.

Юридичний аутсорсинг вигідніше, ніж юрист в штаті. Особливо для малого та середнього бізнесу, який не в змозі повністю завантажити свій юридичний відділ роботою. При аутсорсингу не потрібно виділяти і обладнувати робочі місця спеціалістам, платити заробітну плату, лікарняні та відпускні. У спеціалізованій фірмі над питанням працює не один юрист, а ціла команда. Фахівці юридичної фірми більш ефективно вирішують будь-які питання, адже працюють з багатьма компаніями різних напрямів діяльності і вже накопичили великий досвід у вирішенні подібних завдань і проблем.

Тому українські компанії все частіше віддають перевагу послугам аутсорсерів.

Кого вибрати?

Серед великої кількості юридичних компаній на ринку дуже небагато здійснюють юридичний супровід бізнесу. Більшість спеціалізуються на наданні разових послуг, а постійну кваліфіковану юридичну підтримку можна отримати в багатопрофільній аутсорсинговій компанії. У такій фірмі працюють професіонали з різними спеціалізаціями, які надають великий перелік послуг. Віддавати перевагу варто саме таким компаніями, ефективність співпраці з ними буде на порядок вище.

Як уникнути ризиків?

Однак, незважаючи на багато переваг, юридичний аутсорсинг все ж викликає у сучасних підприємців побоювання. Довірити сторонній фірмі конфіденційну інформацію і справи компанії досить складно. Але і в таких випадках є гарантії. Це договір, який підписується в обов’язковому порядку. Якщо ви відповідально підійдете до підписання контракту і подбаєте про те, щоб всі ваші права були захищені в договорі, то це допоможе уникнути ризиків у співпраці з аутсорсинговою фірмою.

Передача функцій юридичного відділу на аутсорсинг звільнить вас від деякої частини фінансових витрат і надасть час і ресурси для розвитку основних прибуткових процесів компанії. Це дасть вам перевагу перед конкурентами, які ще не скористалися послугами аутсорсерів в юридичній сфері.