У керівника або власника бізнесу безліч щоденних завдань і зобов’язань. Крім виконання управлінських функцій, він також повинен думати і про фінансове благополуччя, і про правовий захист своєї діяльності. Добре, коли в компанії є штатний юрист чи сформований цілий юридичний відділ. А як бути, якщо фірма невелика і дозволити собі штатного фахівця не може? У такому випадку може допомогти юридична консультація від юридичної фірми.Питання, які може вирішити тільки юрист, сьогодні присутні практично у всіх сферах життя. І стосуватимуться вони можуть не тільки ведення бізнесу. Проте самостійно розібратися у всіх тонкощах юриспруденції досить складно. Величезна кількість законів, постанов, нормативних актів, складність їх розуміння, – все це заважає самостійному знаходженню правильного рішення. Тому до розгляду та роботи з будь-якими серйозними правовими питаннями необхідно залучати професіонала.

Юридична консультація. Чи потрібна вона вам?

Звичайно, якщо питання, які вимагають допомоги юриста, виникають досить часто, варто подумати про штатного фахівця. Але якщо для повноцінного завантаження штатного співробітника роботи буде мало, то гарний вихід – звернутися в юридичну фірму, адвокатське об’єднання, до незалежного адвоката або юриста. Якщо допомога юриста потрібна не тільки для надання консультаційних послуг, але також виникають й інші завдання, наприклад, грамотне складання договорів та інших правових документів, представництво інтересів перед третіми особами тощо, то оптимальною формою співпраці з юристом або юридичною фірмою може стати комплексне (абонентське) юридичне обслуговування. І тут виникає безліч питань. Як вибрати фахівця або фірму, яким можна буде довірити вести правові справи компанії? Як оцінити його професіоналізм, кваліфікацію і якість обслуговування? До кого краще звернутися: до юриста або адвоката? Постараємося відповісти на всі ці питання, щоб ви змогли легко обрати для себе того юриста, який допоможе вирішити всі ваші проблеми.

Кому поставити запитання: юристу або адвокату?

Насправді великої різниці в тому, хто буде вас консультувати, юрист чи адвокат, немає. Головне, щоб у фахівця була практика позитивного рішення подібних вашому питань, а також не зайвим буде наявність рекомендацій і хороших відгуків про нього. Проте є ситуації, в яких все ж краще залучати адвоката. Він володіє особливими повноваженнями, передбаченими Законом України «Про адвокатуру», якими не володіє юрист. Одним з основних можна назвати те, що витрати на оплату послуг адвоката при захисті в суді входять до складу судових витрат та їх відшкодовує протилежна сторона. Але для юридичної консультації це не суттєво.

Як вибрати фахівця?

Щоб консультація юриста (Київ, Харків, Івано-Франківськ) пройшла максимально продуктивно, важливо ретельно підійти до вибору фахівця. На що ж варто звернути основну увагу при його виборі для юридичної консультації, будь то Харків, Київ чи інше місто? Перше це, звичайно ж, кваліфікація юриста і адвоката. Крім наявності вищої освіти, а у адвоката додатково – свідоцтва на право здійснення адвокатської діяльності, також можна звертати увагу на дипломи та сертифікати, що свідчать про підвищення кваліфікації та додаткове навчання. Друге – це репутація фахівця або фірми, в яку ви звертаєтеся. Краще, якщо це досить відома компанія, яка кілька років присутня на ринку і у якої є достатній досвід у відповідній сфері та позитивні відгуки від клієнтів. Ну і третє, важливо, щоб фахівець викликав прихильність до себе, розумів вас і щиро намагався допомогти.

Юридична консультація вам на допомогу

Очевидно, що рішення деяких питань не можливо без залучення юриста. Тому слідуючи цим невеликим порадам, ви зможете вибрати саме того фахівця чи юридичну фірму, яка стоятиме на сторожі ваших інтересів і зможе захистити ваш бізнес.