Наскільки ви впевнені в правовій захищеності свого бізнесу? Продуктивно чи працює ваш юридичний відділ? Чи грамотно і правильно з юридичної точки зору оформляються договори та інші правові документи вашої організації? Якщо вам важко з відповіддю на ці питання, то вам, швидше за все, необхідний юридичний аудит.

Юридичний аудит. Наскільки захищений ваш бізнес?

Юридичний аудит – це експрес-перевірка правового забезпечення підприємства. У ході такого аудиту перевіряються правильність ведення внутрішньої документації, укладання договорів, документального оформлення угод і т.д. Юристи також можуть перевіряти правильність реєстрації фірми, наявність всіх необхідних дозвільних документів, патентів, ліцензій та іншого. За бажанням клієнта фахівці можуть проаналізувати роботу юридичної служби підприємства, а також протестувати співробітників відділу, щоб переконатися, що правовий захист підприємства здійснюється на належному рівні.

У яких ситуаціях потрібна юридична експертиза?

Такий правою експрес-аналіз діяльності підприємства може знадобитися в різних ситуаціях. Найчастіше фірми вдаються до нього, коли готуються до купівлі або продажу активів або ж з’явилися якісь проблеми в роботі організації: підготовка до судового процесу, неефективна робота юридичної служби, виникнення трудових спорів. Однак фахівці рекомендують проведення юридичного аудиту, як профілактику правових ризиків, як своєрідну діагностику правового стану бізнесу. Тільки так можна уникнути багатьох проблем надалі і бути впевненим у безпечному функціонуванні підприємства.

З чого починається юридична перевірка?

Юристи спільно з клієнтом визначають перелік етапів роботи і ті ділянки діяльності, які буде охоплювати правовий аудит. Після затвердження переліку завдань, підписується договір і угода про конфіденційність. Потім юристи та адвокати приступають до роботи. Тривалість перевірки може змінюватись в залежності від обсягу робіт, сфери діяльності підприємства , складності завдань і т.д.

Результати юридичної діагностики

Після того як юристи ознайомилися з усіма документами, проаналізували ситуацію на підприємстві клієнта, вони готують докладний звіт про виконану роботу. А також формують перелік відхилень і порушень в оформленні угод, веденні документації, якщо такі були виявлені, і пропонують свої рекомендації щодо їх усунення.

Безкоштовний правовий аналіз

Таке теж можливо, якщо правовий аудит передує укладенню договору на комплексне юридичне обслуговування підприємства або юридичний аутсорсинг. Тоді така перевірка – необхідний етап для укладення договору з юридичною фірмою. Перед початком співпраці і клієнт, і юристи, які будуть вести справи фірми, повинні розуміти, як ведеться правова діяльність в компанії і на яких питаннях необхідно сконцентрувати особливу увагу в подальшому. Як кажуть, хто поінформований, той озброєний. Якщо ви завжди буде в курсі правового стану свого підприємства, ви зможете заздалегідь попередити будь-які виникаючі в ході роботи проблеми і мінімізувати ризики, а отже, підвищити ефективність бізнесу.