Бізнес в Польщі – актуальна тема останнім часом. Для тих, у кого є амбіції вийти на європейські ринки, – це відмінна можливість заявити про себе. Проте поки не всі знають, як нею скористатися. Ми зібрали основну інформацію про те, з чого почати і як зареєструвати фірму в Польщі.Трохи про ПольщуУ 2014 році Польща зайняла 45 місце в рейтингу Doing Business, який щорічно складає Світовий банк. Торік за результатами дослідження Польща вийшла на перше місце як найпривабливіша країна для ведення бізнесу в Центральній і Східній Європі. Вона також опинилася на першому місці в регіоні за кількістю інвестиційних проектів. Польська економіка – одна з лідируючих в Європі за темпами зростання ВВП в 2011-2013 рр. За підсумками 2014 знаходиться на третьому місці в Європі після Німеччини і Франції. У першому кварталі поточного року показник ВВП Польщі зріс на 3,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. У Польщі досить привабливий споживчий ринок: тут живе близько 38,5 млн осіб.Переваги відкриття бізнесу в Польщі
 • Для іноземців, які відкривають бізнес у Польщі, передбачені податкові пільги та гранти з бюджету та ЄС.
 • В окремих регіонах, де спостерігається високий рівень безробіття, діють спеціальні економічні зони (СЕЗ). У Польщі їх 14. Інвестор, який бажає працювати в такій зоні (при дотриманні необхідних умов), може отримати хороші податкові пільги, а в окремих випадках навіть звільнення від податку на прибуток на 10 років.
 • У країні є агентство інформації та іноземних інвестицій, яке створює умови для стабільного припливу іноземних інвестицій і допомагає інвесторам отримувати всю необхідну для ведення бізнесу інформацію.
 • У Польщі немає обмежень на проведення операцій в іноземній валюті.
 • Зареєстровані в Польщі компанії можуть отримати фінансування з джерел, які знаходяться в інших країнах.
 • Якщо зареєстрована компанія використовує нові технології (які застосовуються в світі не більше 5 років), то вона може отримати компенсацію до 50% на витрати з їх впровадження.
 Що потрібно для відкриття бізнесу в Польщі?Щоб мати можливість офіційно зареєструвати компанію в Польщі українцям потрібно:
 • досягти віку 18 років;
 • мати закордонний паспорт (дійсний не менше 18 місяців з моменту подачі документів);
 • мати досвід ведення бізнесу в Україні.
 Основні етапи реєстрації фірми в Польщі1. Вибір форми власностіОтже, ви визначилися з нішею, яку хочете зайняти на польському ринку, можливо, провели попередній аналіз ринку, конкуренції, попиту та ін. І прийняли тверде рішення відкрити в Польщі свій бізнес. Тепер вам належить вирішити кілька юридичних і фінансових питань. І почати потрібно з офіційної реєстрації фірми. Відповідно до польського законодавства іноземні компанії та фізособи мають право вести будь-який легальний бізнес. Іноземці, які не мають посвідки на постійне проживання, можуть відкривати свою фірму в Польщі тільки у формі товариства з обмеженою відповідальністю (Spolka z ograniczona odpowiedzialnością), АТ, командитного товариства і командитного-акціонерного товариства. Також іноземна компанія може відкрити в Польщі представництво або філію. Найчастіше іноземні підприємці для реєстрації в Польщі обирають перший варіант. Що таке Spolka z ograniczona odpowiedzialnością?
 • Кількість засновників – від 1 чол.
 • Мінімальний статутний капітал – 5000 злотих (близько 1200 євро).
 • Рада правління може складатися навіть з однієї людини.
 • Наявність наглядової ради та ревізійного комітету не обов’язково.
 • У компанії може бути будь-яка назва, але вона додатково має містити інформацію про форму власності («Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia» або скорочення у вигляді «Sp. Zoo»).
  Ставши членом правління, можна отримати польську візу, ВНЖ, а трохи пізніше ПМЖ і громадянство. Компанія може працювати без прибутку, проте в будь-якому випадку повинна покривати витрати, в тому числі зарплати співробітників. Прибуток обов’язкова, якщо члени правління хочуть отримати в Польщі ВНЖ.2. Реєстрація в державних службахКоли форма власності обрана, можна йти до держорганів. Перший крок – це складання та підписання установчого договору. Далі потрібно підготувати заяву на реєстрацію фірми у встановленій законодавством формі та подати його в Польський судовий реєстр (KRS) за місцем реєстрації. Разом з цим потрібно сплатити судове мито і вартість оголошення в судовому та господарському віснику. KRS по завершенню всієї процедури видає свідоцтво про реєстрацію. З 1 грудня 2014 NIP (податковий номер) і Regon (статистичний номер) в Польщі отримують в один день з реєстрацією в KRS. Суд самостійно відправляє реєстраційні заяви в інші фонди разом з інформацією про реєстрацію в KRS. На завершення для нового польського підприємства створюється печатка і відкривається рахунок у банку. І актуалізується всі дані в податковій, за місцем реєстрації фірми. Зареєструвати компанію можна як особисто, так і за дорученням. Весь процес займе до одного місяця. А також можливий процес реєстрації без присутності за дорученням від співзасновників і з терміном до 10 днів.3. Основні податки та звітністьПольща приваблює підприємців з інших країн ще й оптимальною системою оподаткування в порівнянні з іншими представниками ЄС. Наприклад, податок на прибуток тут становить 19%, в той час як у Німеччині його ставка дорівнює 30%, в Угорщині – 20,6%, Естонії – 21%. Новоспеченому підприємству доведеться також сплачувати ПДВ. Базова ставка в Польщі становить 23% (але в деяких випадках може бути значно нижче). Основні ставки ПДВ:
 • – Нульова ставка. Застосуються до товарів, що експортуються, деяких видів фармацевтичної продукції, підручників і деяких сільськогосподарських товарів, також від сплати ПДВ звільняються підприємства з річним оборотом менше 50 000 злотих;
 • – 8% застосовується до всіх інших фармацевтичним товарам, будівельним матеріалам і послуг, книгам, газетам і журналам;
 • – 5% для окремих товарів;
 • – 23% – базова ставка застосовується до всіх товарів, не звільненим від ПДВ.
  Також деяким підприємцям доведеться сплачувати акцизний збір. У Польщі акцизним податком обкладаються близько 200 видів товарів. Тому попередньо необхідно дізнатися, чи потрапляє ваш товар в цей список. Що стосується податкової та бухгалтерської звітності, то її потрібно подавати щомісяця. Основні звіти – звіт з податку на прибуток, декларація з ПДВ і звіт за соціальними відрахуваннями.З якими законодавчими актами потрібно ознайомитися?
 • • Закон Польщі «Про свободу господарської діяльності» від 02.07.2004.
 • • Цивільний Кодекс.
 • • Кодекс торгових товариств.
  Це основні етапи відкриття бізнесу в Польщі. Якщо ви плануєте розвивати свій бізнес у Європі, то реєстрація польського підприємства – це те, з чого можна почати. Наші фахівці допоможуть вам вийти на ринок Польщі і зареєструвати там свою компанію. Звертайтеся за консультацією. [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]