Як перейти на спрощену систему оподаткування?

Як перейти на спрощену систему оподаткування?

15 вересня закінчується термін подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування при переході на єдиний податок з IV кварталу 2014 року і розрахунку доходу за попередній календарний рік. Платникам податків, які бажають перейти на спрощену систему, необхідно підготувати і подати в орган Державної фіскальної служби (ГФС) відповідну заяву.


З загальної системи на «спрощенку»

При переході із загальної системи оподаткування на спрощену, платнику податків необхідно підготувати заяву відповідно до затвердженої форми і подати її до територіального органу ГФС. Також необхідно провести розрахунок доходу за попередній календарний рік. Заява подається до 15 числа наступного кварталу. Даний перехід передбачений п. 298 Податкового Кодексу України (НК) і платник податків може скористатися цим правом тільки один раз на рік.

З формою заяви ви можете ознайомитися за посиланням.

Зверніть увагу, що якщо протягом календарного року був проведений перехід з однієї системи оподаткування на іншу, то за даний звітний період (рік) необхідно підготувати звіти до податкового органу за обома системами оподаткування.

З групи в групу

Також у платників єдиного податку з’явилася можливість (відповідно до пп.298.1.5 ПК) за бажанням переходити з групи в групу, як у вищу, так і в нижчу групу. Раніше це було можливо тільки в примусовому порядку, за рішенням органу ГФС. При цьому «спрощенець» повинен відповідати вимогам для вибраної групи, передбаченим п. 291 НК.

Для зміни групи платник податків також зобов’язаний подати заяву до територіального органу ГФС до 15 числа наступного кварталу. Такий перехід доступний 4 рази на рік.

Якщо ж перевищений граничний обсяг доходу, то в такому випадку необхідно подати заяву в ГФС не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Для вперше зареєстрованих платників податків

Для тих платників податків, які обирають спрощену систему оподаткування відразу після реєстрації, з 2014 року передбачена можливість стати платником єдиного податку в момент реєстрації без відвідування територіального органу ГФС. Держреєстратор на підставі поданої на місці заяви робить запис в реєстрі про вибір спрощеної системи оподаткування.

При цьому особи, які обрали 1 і 2 групи, стають платниками єдиного податку з першого дня місяця, наступного за місяцем реєстрації. Спрощенці інших груп отримають право платити єдиний податок вже з дня їх реєстрації.

Для спрощенців, які є також і платниками податку на додану вартість, також скасовано свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ. Інформація про платника ПДВ буде просто вноситися до реєстру.

За додатковими питаннями про перехід на спрощену систему оподаткування ви можете звернутися до нашого податкового консультанту Ольги Довгої. Детальніше про умови надання податкових консультацій читайте тут.

 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту

Залишити коментар