Мінфін затвердив порядок оформлення результатів документальних перевірок юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів на предмет дотримання податкового законодавства.Наказ Мінфіну №727 від 20.08.2015 г закріпив порядок оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків-юридичними особами та їх відокремленими підрозділами. Порядок встановлює:
  • основні вимоги до оформлення документальних перевірок;
  • зміст акта (довідки) документальної перевірки;
  • перелік інформативних додатків до акта (довідки) документальної перевірки;
  • процедуру підписання акта (довідки) документальної перевірки, а також його (її) реєстрації і зберігання.
  Зупинимося на деяких положеннях наказу більш докладно. Зокрема, наказ визначає, що результат документальних перевірок юридичних осіб оформляється у вигляді акта або довідки.
  • 1.Акт документальної перевірки складається, якщо в результаті перевірки виявлені порушення.
  • 2.Довідка документальної перевірки складається, якщо в результаті перевірки порушень не було виявлено.
  Більш докладно про те, що повинно бути в акті документальної перевірки:
ДокументУмови складанняМіститьОформлення
Акт документальної перевіркиВиявлені порушення в ході перевіркиСистематизований виклад фактів порушень норм законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства. Викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, що стосуються фактів виявлених порушень. Факти виявлених порушень викладаються чітко, об’єктивно, в повній мірі і з посиланням на документи та інформацію, які підтверджують наявність зазначених порушень.Складається у двох примірниках і підписується посадовими особами контролюючого органу, який проводив перевірку, а також посадовими особами платника податків або його законними представниками (керівником платника податків або уповноваженою ним особою). Повинен бути складений на паперовому носії державною мовою і мати наскрізну нумерацію сторінок.
  Якщо представники юридичної особи відмовляють контролюючому органу в доступі для проведення перевірки або ж проведення документальної перевірки з якої-небудь причини просто неможливо, складається відповідний акт. Термін зберігання актів (довідок) та інших матеріалів документальних перевірок в контролюючих органах складає 5 років. Якщо у вас є питання, пов’язані з порядком проведення перевірки контролюючих органів або оформленням її результатів, ви завжди можете задати їх нашим фахівцям: податковим консультантам або юристам.   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]