Як оформляється результат документальної перевірки?

Як оформляється результат документальної перевірки?

Мінфін затвердив порядок оформлення результатів документальних перевірок юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів на предмет дотримання податкового законодавства.

Наказ Мінфіну №727 від 20.08.2015 г закріпив порядок оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків-юридичними особами та їх відокремленими підрозділами.

Порядок встановлює:

  • основні вимоги до оформлення документальних перевірок;
  • зміст акта (довідки) документальної перевірки;
  • перелік інформативних додатків до акта (довідки) документальної перевірки;
  • процедуру підписання акта (довідки) документальної перевірки, а також його (її) реєстрації і зберігання.

 

Зупинимося на деяких положеннях наказу більш докладно.

Зокрема, наказ визначає, що результат документальних перевірок юридичних осіб оформляється у вигляді акта або довідки.

  • 1. Акт документальної перевірки складається, якщо в результаті перевірки виявлені порушення.
  • 2. Довідка документальної перевірки складається, якщо в результаті перевірки порушень не було виявлено.

 

Більш докладно про те, що повинно бути в акті документальної перевірки:

ДокументУмови складанняМіститьОформлення
Акт документальної перевіркиВиявлені порушення в ході перевіркиСистематизований виклад фактів порушень норм законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства.

Викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, що стосуються фактів виявлених порушень.

Факти виявлених порушень викладаються чітко, об’єктивно, в повній мірі і з посиланням на документи та інформацію, які підтверджують наявність зазначених порушень.

Складається у двох примірниках і підписується посадовими особами контролюючого органу, який проводив перевірку, а також посадовими особами платника податків або його законними представниками (керівником платника податків або уповноваженою ним особою).

Повинен бути складений на паперовому носії державною мовою і мати наскрізну нумерацію сторінок.

 

Якщо представники юридичної особи відмовляють контролюючому органу в доступі для проведення перевірки або ж проведення документальної перевірки з якої-небудь причини просто неможливо, складається відповідний акт.

Термін зберігання актів (довідок) та інших матеріалів документальних перевірок в контролюючих органах складає 5 років.

Якщо у вас є питання, пов’язані з порядком проведення перевірки контролюючих органів або оформленням її результатів, ви завжди можете задати їх нашим фахівцям: податковим консультантам або юристам.
 

Якщо хочете постійно отримувати свіжі матеріали від Корпорації «Глобал Консалтинг», підпишіться на щотижневу розсилку, і анонси матеріалів будуть приходити до вас на пошту