Однією з форм інвестування, є вкладення коштів в уже працюючий бізнес – шляхом входження нового інвестора на паритетних правах з колишніми власниками, або ж – шляхом повної передачі контролю над бізнесом, що діє.
При цьому, інвестор набуває не тільки об’єкти нерухомості, обладнання, яке пов’язане з цією діяльністю, а й отримує повний контроль над всією поточною діяльністю (як її поточний супровід, так і ризики минулих періодів).

ЩО ПОВИНЕН ЗНАТИ ІНВЕСТОР?

  • Як побудований бізнес юридично, які форми господарювання (ФОП, юридичні особи) застосовані в ньому, як побудовані взаємини між елементами системи бізнесу, і наскільки дана схема розумна і логічна в контексті конкретної бізнес-моделі;
  • Яке майно декларується в об’єкті придбання бізнесі (об’єкти нерухомості, права на землю, обладнання, об’єкти інтелектуальної власності), як реально оформлено дане майно, чи є ризики, суперечки, обтяження щодо нього.
  • Як побудована система взаємовідносин з контрагентами (постачальниками, підрядниками, замовниками), наскільки стабільними і довгостроковими є такі взаємини, які ризики вони можуть нести в подальшому.
  • Яким чином побудована система відносин з персоналом, чи мають місце ризики прихованих трудових відносин, трудові спори, інші неврегульовані кадрові питання;
  • Які ризики несе минула і поточна діяльність бізнесу в контексті оподаткування, чи коректно обрана модель оподаткування для конкретного бізнесу, в чому можуть полягати податкові ризики для нового інвестора, чи є що тривають податкові спори, оскарження рішень ДПС, митних органів.

Вище – лише короткий перелік питань, відповіді на які можуть перекреслити здавалося б яскраву зовнішню привабливість успішного бізнесу, або ж навпаки – підтвердити його стабільність і надійність.

Тому, майбутньому інвестору необхідно до моменту здійснення інвестиції отримати повну і детальну інформацію про об’єкт інвестування, отримати кваліфіковану оцінку всіх можливих ризиків, і враховувати ці відомості при прийняття остаточного рішення про інвестування коштів, повноваження з контролю, розподіл часток з іншими інвесторами та ін .

Фахівці нашої компанії мають значний досвід:

  • проведення дью-ділідженсу підприємств різних сфер;
  • оцінки прихованих ризиків об’єкта інвестування;
  • надання рекомендацій щодо доцільності інвестиції та можливих ризиків.

ЩО ОТРИМАЄТЕ?

Звіт за результатами проведеного дью-ділідженсу буде містити кваліфіковану оцінку всіх можливих ризиків, – юридичних, податкових, організаційних, які інвестор зможе врахувати при прийнятті остаточного рішення про інвестування.