Розробка кадрової документації

Складання штатного розкладу

Кожна компанія, навіть найменша, за законодавством повинна вести певний перелік кадрових документів, які допомагають упорядкувати і зробити прозорими і зрозумілими стосунки із співробітниками. І дуже добре, коли на підприємстві кадровим питанням приділяється належна увага, працює ціла служба з управління персоналом. А що робити тим компаніям, у яких немає в штаті кадровика, нікому займатися документообігом і нікому доручити складання штатного розкладу?

Якщо у вас саме така ситуація, то необхідно замислитися про те, щоб привести кадрову документацію у відповідність із законодавчими вимогами вже зараз. Це не лише зробить управління персоналом продуктивнішим і ефективнішим, але і захистить від можливих перевірок і проблем з контролюючими органами.

Якщо в компанії все-таки немає свого кадровика до складання штатного розкладу та іншої кадрової документації можна залучити спеціалізовану фірму або сторонніх фахівців, які допоможуть провести розрахунок штатного розкладу, правильно скласти колективний договір, прописати посадові інструкції та багато іншого.

Розробка штатного розкладу – вимога закону

Розробка штатного розкладу на підприємстві – це не просто хороший інструмент для управління персоналом, це, в першу чергу, вимога чинного законодавства, і наявність в компанії такого документу, як «Штатний розклад» передбачено юридично.

У штатному розкладі наводиться увесь перелік посад і підрозділів, кількість співробітників і їх оклади, при цьому враховується організаційна структура підприємства. Цей документ також може періодично мінятися, залежно від кадрових перестановок або інших кадрових змін в організації.

До розробки штатного розкладу висувається ряд законодавчих вимог, які необхідно обов’язково враховувати тим фахівцям, які займатимуться підготовкою цього документу. При будь-яких сумнівах з приводу правильності оформлення штатного розкладу краще звернутися за консультацією до фахівців.

Формування штатного розкладу. З чого розпочати?

Формування штатного розкладу компанії краще всього розпочати з аналізу існуючої кадрової документації, якщо вона ведеться або велась, а також вивчення організаційної структури, на основі якої і формуватиметься новий штатний розклад.

У будь-якому випадку за відсутності в штаті фахівця з кадрів краще всього залучити до роботи над складанням кадрової документації експерта в цій області, який без зусиль орієнтується в трудовому законодавстві.

Консультанти Корпорації «Глобал Консалтинг» готові запропонувати вам свої послуги з розробки кадрової документації і зокрема формування штатного розкладу:

  • Аналіз існуючої документації, виправлення помилок.
  • Рекомендації з ведення первинної документації (прийом, переміщення, відпустки, звільнення, ведення трудових книжок відповідно до чинного законодавства).
  • Розробка посадових інструкцій, колективного договору.
  • Розробка трудових розпорядків підприємства.

 

Звертайтеся, будемо раді відповісти на усі ваші питання.

captcha