Оптимізація бізнес-процесів

Керівники, власники, топ-менеджери в процесі розвитку підприємства завжди приходять до моменту, коли потрібна оптимізація бізнес-процесів, існуючих в компанії. Займатися цим необхідно постійно і системно, щоб фірма могла активно розвиватися, система управління була прозорою і ефективною, а стратегічні рішення приймалися вчасно і були результативними. Що ж таке оптимізація бізнес-процесів, що передбачає ця процедура і яких знань і навичок вона вимагає від управлінської команди? Оптимізувати бізнес-процеси – це означає переглянути існуючі в компанії бізнес-процеси, виявити нерезультативні, бізнес операції, що гальмують розвиток, і розробити проект по вдосконаленню цих бізнес-процесів. Чим, по суті, являється бізнес-процес? Це окремий елемент будь-якої функціональної діяльності підприємства. І чим ефективніше буде кожен бізнес-процес, тим вище будуть показники компанії. Які напрями може зачіпати оптимізація діяльності в компанії:
  • Управління персоналом
  • Логістика
  • Маркетинг і продажі
  • Виробництво
  • Фінанси
  • Та інші

Чи потрібно компанії моделювання бізнес-процесів?

Моделювання бізнес-процесів дає можливість чітко закріпити «на папері» усю структуру діяльності компанії: встановити зони відповідальності фахівців, їх обов’язки, кінцевий результат роботи, а також критерії оцінки ефективності їх роботи. За допомогою моделювання бізнес-процесів можна правильно налагодити процедуру взаємодії фахівців різних департаментів, чітко і прозоро визначити, хто і за що повинен відповідати на підприємстві. Правильно побудований бізнес-процес допомагає значно скоротити завантаження працівників фірми, забезпечити принцип взаємозамінюваності співробітників, що у свою чергу є запорукою стабільного функціонування і розвитку компанії. На ринку багато моделей, за допомогою яких можна здійснити проекти вдосконалення діяльності. І треба все ретельно зважити, оцінити і прийняти правильне рішення. Вибір програми і рішення про реструктуризацію бізнес-процесів є непростим для кожної компанії. Це вкладення грошових коштів в майбутнє, вирішення стратегічних питань, проведення стратегічних змін.

Операційний консалтинг

Операційний консалтинг має на увазі допомогу в ефективній побудові бізнес-процесів і прозорої системи управління фірми, у виборі моделі, по якій відбуватиметься впровадження змін в компанії. В ході операційного консалтингу зовнішні консультанти допомагають не лише оптимізувати систему бізнес-процесів, але і спроектувати чітку і зрозумілу структурно-функціональну схему підприємства, правильно налагодити інформаційний обмін між співробітниками, документообіг між відділами й офісами підприємства.