Аудитор – це серйозно та надовго
Сьогодні своє професійне свято відзначають українські аудитори. Ця професія вважається однією з найскладніших, з дуже високим рівнем відповідальності та ціною помилки. Щоб бути хорошим аудитором, необхідно весь час вчитися і розвиватися. Саме тому ступають на шлях аудитора (а у нас в країні – це в основному жінки), дійсно, серйозно та надовго.Про всі тонкощі та переваги аудиторської діяльності нам розповіли співробітниці відділу аудиту Корпорації «Глобал Консалтинг».Марина Пoдлозна, сертифікований аудитор, керівник відділу аудитуЯкщо спробувати пояснити дитині, хто такий аудитор, то, звичайно ж, краще це зробити на прикладі якого-небудь казкового сюжету. Наприклад, якби у Червоної Шапочки був знайомий аудитор, то злий і страшний Сірий Вовк, не з’їв би малу. Тому що аудитор точно б визначив, що під маскою добропорядної бабусі ховається небезпечний хижак. Аудитор пояснив би дівчинці, що не буває у бабусь таких очей, рук, голосу та іншого. Або інший приклад. Буратіно не закопав би свої золоті монети на «полі чудес» в Країні дурнів, якби міг звернутися до аудитора. Потенційного інвестора Буратіно не так легко було б обдурити шахраям, якби він скористався послугами аудитора.
Ну а якщо говорити про те, чим ця професія для мене приваблива. То, в першу чергу, це отримання систематичних знань і широкої можливістю застосування на практиці цих знань і отриманого досвіду. Хороший аудитор повинен бути професіоналом, постійно підвищувати свій рівень, розуміти та дотримуватися правил професійної етики.
У нашій країні в аудитори йдуть в основному жінки з тієї ж причини, з якої бухгалтер – жіноча професія, адже аудитор – це бухгалтер найвищої кваліфікації. Серед аудиторів було б більше чоловіків, якби аудитор відігравав значну роль у системі економічних відносин і його робота відповідно оплачувалася. А таке можливо, тільки якщо економічні відносини в країні будуть розвиненими, буде існувати вільний ринок капіталу і т.д.Алла Ворошилова, провідний економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльностіЗ досвідом починаєш розуміти, що складати баланс не так цікаво, як його перевіряти або допомагати складати тим, хто цього поки робити не вміє. Зі зростанням державного втручання в економіку і ускладненням системи оподаткування, компанії стали відчувати необхідність у незалежних фахівцях, які можуть перевірити бухгалтерську і податкову звітність фірми з метою виявлення помилок і спотворень і запобігти санкцій з боку державних органів. Знайти помилки в «чужому» бухгалтерському чи податковому обліках і допомогти підприємству до приходу податкової перевірки їх усунути – це вищий пілотаж! Цим мене і приваблює професія аудитора.Вікторія Нікітіна, економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльностіНайголовніші якості для аудитора – чесність, професіоналізм, доброзичливий підхід, націленість на допомогу і в той же час незалежність і об’єктивність, комунікабельність, привабливість.
Мене ця професія привернула своїм різнобічним характером, можливістю розширити кругозір під час проведення аудиторських перевірок на підприємствах різних видів діяльності, розташованих в різних місцях територіально. Це цікава робота, на якій ніколи не буває нудно, яка час від часу вимагає проведення «мозкових штурмів».
У нас в країні – це жіноча професія, в основному, через те, що оплата праці менша, ніж зусилля, що витрачаються, і при такому підході чоловіки шукають більш спокійну і краще оплачувану роботу. Але я якраз вважаю, що аудиторами повинні бути чоловіки, так як тут високе інтелектуальне навантаження, майже не буває типових ситуацій, до багатьох замовленнях треба застосовувати індивідуальний підхід і бути стресостійким.Наталія Петрова, економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльностіАудитор – це експерт, думкою якого керуються інші люди під час прийняття рішень стосовно діяльності якогось підприємства, його ефективності. Аудитор допомагає бухгалтерам, директорам знайти помилки в діяльності підприємства. І підказує, як ці помилки виправити.
Аудитори в ході своєї діяльності стикаються з різними цікавими людьми, проводять аудит підприємств різних видів діяльності (IT-компаній, сільгосппідприємств, фінансових, виробничих компаній) – все це дозволяє дізнатися багато нового. Аудиторська діяльність вимагає величезних різнопланових знань (знання бухгалтерського обліку, оподаткування, права, економічного аналізу, фінансів), вимагає бути в курсі нових змін в законодавстві. Є не тільки можливість, а потреба постійного навчання та розвитку.
У нашій країні аудитор – дійсно, переважно жіноча професія, тому що у нас прийнято вважати, що аудитор – це хтось подібний до бухгалтера, а бухгалтери – в основному жінки. Наші співгромадяни думають, що аудитори працюють з цифрами, значить треба бути посидючим, значить це не для чоловіків. Хоча в компаніях «великої четвірки», та й взагалі в західному світі, дуже багато аудиторів-чоловіків, так як за кордоном розуміють, що аудитори працюють з фінансами: аналізують фінансові потоки компанії, її ефективність, тому посидючість – далеко не головна якість для аудитора. Більш важливо мати аналітичний склад розуму.
Аудитор повинен постійно прагнути до знань, цікавитися новим, вміти аналізувати, не боятися нестандартних ситуацій і мати почуття гумору, щоб впоратися з такими ситуаціями.Юлія Маруха, економіст відділу аудитуХто такий аудитор? Я вважаю, це анаАітик, трУдяга, ліДер, псИхолог, криТик, лОгік, пРофесіонал. Аудиторська діяльність динамічна і різнопланова. Цим вона і приваблива. Ніколи не знаєш, яку додаткову професію, які нові навички потрібно буде освоїти в ході чергової перевірки. Серед аудиторів – в основному жінки. І якщо відповідати на запитання «Чому?» з гумором, то, напевно, тому що всі чоловіки зайняті програмуванням.Корпорація «Глобал Консалтинг» вітає всіх аудиторів країни з їх професійним святом. Будьте завжди успішні в професії, впевнені у своїх рішеннях, а вдома – щасливі та кохані.