Фізична особа-підприємець зобов’язана стати на облік у контролюючому органі за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.
У разі, якщо місце проживання (квартира, будинок тощо) фізичної особи-підприємця (податкова адреса) співпадає з місцем провадження господарської діяльності або воно пов’язане зі здійсненням підприємницької діяльності, то така квартира (будинок) вважається об’єктом, пов’язаним з оподаткуванням. Отже, фізична особа-підприємець повинна протягом 10 робочих днів після реєстрації подати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків повідомлення за формою № 20-ОПП про такий об’єкт. Важливо заповнити форму коректно, не допускаючи помилок, тому залюбки пропонуємо Вам допомогу наших фахівців щодо подачі повідомлення за формою № 20-ОПП до контролюючого органу з метою виконання вимог Закону.
Потрібна допомога? Телефонуйте або залиште контактні дані
За неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за формою № 20-ОПП встановлений штраф для самозайнятих осіб (у тому числі – ФОП) у розмірі 340 грн. Зазначимо, що протягом періоду дії карантину, встановленого КМУ, відповідальність не застосовується.
Якщо ФОП є власником об’єкту житлової нерухомості (квартира, будинок тощо) та фактично здійснює підприємницьку діяльність за адресою цього об’єкту житлової нерухомості (ця адреса зазначена як «місце провадження господарської діяльності» у Витягу з реєстру платників єдиного податку), то ФОП повинен сплатити податок на нерухомість щодо такого нерухомого майна. При цьому при нарахуванні податку на нерухоме майно до таких об’єктів житлової нерухомості пільга не застосовується (пп. 266.4.3 п.266.4 ст. 266 ПКУ).
Якщо ФОП був власником такого майна у 2020 році та зазначив його адресу як «місце провадження господарської діяльності» — уникнути у 2021 році сплати податку на нерухомість неможливо.
Обов’язок щодо сплати цього податку зникне тільки у разі зміни місця провадження господарської діяльності або з втратою права власності на таке майно. Але це вже стосується тільки майбутніх податкових періодів.