Законодавці в грудні проголосували за продовження норми щодо приведення статутів некомерційних організацій до вимог Податкового Кодексу України, яка раніше діяла до 1 січня 2017 року. Тепер всі неприбуткові організації, щоб бути включеними в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій, повинні внести зміни до статутів до 1 липня 2017 року. Нагадаємо, в липні 2016 року Кабінет Міністрів своєю постановою №440 затвердив новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, відповідно до якого з’явилися нові вимоги до некомерційних організацій, а також правила включення і виключення їх з реєстру. Цей порядок продиктований Законом України №652-VIII від 17.07.2015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (а саме були внесені зміни в п.133 ПКУ). Зокрема нововведення стосуються внесення змін до установчих документів неприбуткової організації. Наприклад, статут повинен містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутку) чи їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. У грудні Верховна Рада проголосувала за законопроект №5368, який продовжує термін формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій до 1 липня 2017 року. У зв’язку з цим відзначимо три важливих аспекти:
    1 . Всі неприбуткові організації, які були внесені до Реєстру до вступу в силу Закону №652-VIII, не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року, навіть якщо вони не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами ПКУ (раніше до 1 січня 2017 року). 2 . Щоб після 1 липня 2017 роки не бути виключеними з Реєстру вони повинні внести відповідні зміни до установчих документів. 3 . Якщо ж зміни не будуть внесені до 1 липня 2017 року, організація буде виключена з реєстру, позбавлена ​​статусу неприбуткової і буде платити податки на загальних підставах.
&Nbsp; Тому всі неприбуткові організації, які поки не внесли необхідні зміни в установчі документи, отримали відстрочку на півроку, щоб перереєструвати статути і не втратити статус неприбутковості. Якщо вам потрібна допомога в перереєстрації або ж консультація юриста, як правильно це зробити, ви можете звернутися до наших фахівців. Будемо раді вам допомогти.   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]