Звертаємо Вашу увагу, що зміст цієї статті не редагувався з 2015 року. Тому інформація, викладена у ній, може бути не актуальною на даний момент. Послуги з отримання ліцензії на продаж алкоголю Корпорацією “Глобал Консалтинг” в 2023 році не надаються”.З 1 липня 2015 почав діяти нашумілий «пивний» закон, який прирівняв пиво до алкогольних напоїв і зобов’язав виробників і продавців цього продукту отримувати відповідну ліцензію. У разі роздрібної торгівлі пивом через розрахунково-касовий апарат (у тому числі на розлив) у продавців виникають питання: чи потрібно отримувати ліцензію на кожний РРО або одна ліцензія дає можливість продавати продукт через кілька апаратів?Відповідно до недавніх роз’ясненнями Державної фіскальної служби (ГФС), всі підприємці та підприємства, які займаються роздрібною торгівлею пивом (навіть якщо в торговельній точці реалізується виключно пиво), повинні оформити ліцензію, яка дає право на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, і обов’язково обладнати місце торгівлі розрахунково-касовим апаратом. Зверніть увагу, незважаючи на те, що платники єдиного податку другої групи можуть до кінця 2015 року працювати без установки РРО, якщо вони займаються роздрібною торгівлею пивом, то встановити РРО вони повинні вже з 1 липня 2015 року. Якщо у підприємця або підприємства кілька торгових точок, через які реалізується пиво, то необхідно отримати ліцензію на кожну торгову точку. Якщо в одній торговій точці більше одного РРО, потрібно отримувати одну ліцензію на це місце торгівлі і вказати в заяві вичерпний список касових апаратів, які там застосовуються. Однак вартість ліцензії у разі встановлення декількох РРО в одній торговій точці зростає. Адже вартість ліцензії становить 8000 грн на кожен касовий апарат, який вказаний в ліцензії. Термін дії ліцензії – 1 рік. Штраф при роздрібній торгівлі алкогольними напоями згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-вр:
  • без відповідної ліцензії – 200% від вартості отриманої партії продукції, але не менше 17 000 грн;
  • через РРО, не зазначений у ліцензії, – 200% від вартості реалізованої через такий РРО продукції, але не менше 10 000 гривень.
  До слова, нашумілий закон уже розкритикували багато експертів і самі «користувачі», кажучи, що він просто вб’є мікро-підприємства, що виробляють пиво, тому як вартість ліцензії для них не підйомна. Законодавці, здається, почули підприємців. Так, вже з’явилася інформація, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України завершує підготовку законопроекту для врегулювання підходу до обов’язковому ліцензуванню оптової торгівлі пивом. Що ж, побачимо, чим закінчитися дане починання. [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]