Останні пару років попит на українські товари став рости, це оживило вітчизняних виробників. Гарну службу зіграло і підписання угоди про асоціацію з ЄС, яка відкрила для наших товарів ринки Європи. У сьогоднішньому огляді подивимося, як себе почуває меблева галузь в Україні і які прогнози її розвитку.
Згідно з даними Державної служби статистики України, обсяги виробництва вітчизняних меблів останні чотири роки збільшуються. Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні, динаміка виробництва позитивна. Щороку ринок демонструє невелике зростання. А 2017 рік для меблевих виробників видався найбільш успішним за останні 4 роки. Обсяги виробництва за період січень-липень зросли майже на 24% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Експерти кажуть, позитивну динаміку, як це не дивно, забезпечили якраз економічні труднощі. Зростання курсу долара змусив багатьох українців, що вважають за краще купувати імпортні меблі, подивитися в бік вітчизняних виробників. Останні в свою чергу, щоб відповідати вимогою покупців і залишатися конкурентними в кризу, зайнялися переглядом асортименту, дизайнерських рішень, умов доставки, модернізацією технологій та інше.
Структура ринку
Сьогодні, за оцінками експертів, на ринку представлені в середньому близько 3 тисяч виробників меблів. Це і великі підприємства з іноземними інвестиціями, і невеликі місцеві цеху. Є також невелика частка виробників, що працюють в тіні. Як і в інших сферах, останнім часом все більше уваги покупців завойовують невеликі меблеві майстерні, які пропонують унікальні дизайнерські рішення, комфортну і доступну за ціною меблі.
Експорт
Зросли і показники обсягів меблевого виробництва на експорт. Якщо, наприклад, минулий рік демонстрував падіння (в порівнянні з успішним 2015 роком), то в 2017 році знову спостерігається позитивна динаміка. Згідно з даними Державної служби статистики України, обсяги виробництва українських меблів для експорту зросли майже на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Незважаючи на те, що ринок РФ багато вітчизняних виробників меблів змушені були покинути (а його частка займала близько 40% від всієї експортованої з України меблів), у них з’явилася непогана альтернатива – країни ЄС. Деревообробна промисловість, зокрема продукція меблевої галузі, – один з лідерів зростання експорту в ЄС. Найбільше наші виробники експортують меблі в Польщу, на другому місці – Німеччина. Однак поки цією можливістю можуть скористатися в основному великі гравці ринку, які можуть дозволити собі пройти дорогу сертифікацію, необхідну для виходу на європейські ринки. Дрібним гравцям поки це не по кишені.
Тенденції українського ринку
У 2017 році можна виділити кілька помітних тенденцій розвитку українського меблевого ринку.
По-перше, найбільш активно розвивається сегмент домашніх меблів.
По-друге, все більше стали з’являтися мультибрендові гіпермаркети меблів, де споживач може побачити товар декількох виробників.
Найбільш активно зростаючий канал продажів – онлайн. Його сьогодні використовують мало не всі гравці ринку. Українці все частіше купують товари в інтернеті, і меблі – не виняток.
Українські виробники меблів поки ще сильно мають потребу в гарній рекламі. Однак ринок уже змушує їх йти від масових однотипних товарів в сторону унікальних пропозицій, відомих брендів.
Світові тренди
На українській меблевий ринок найближчим часом так чи інакше будуть впливати і світові тенденції. Експерти відзначають кілька особливо важливих:
1. У світі все активніше розвивається фріланс, і все більше людей вважає за краще працювати вдома. Для цього вони намагаються максимально комфортно облаштувати робочий простір будинку. У зв’язку з цим експерти прогнозують зростання попиту на меблі для домашнього офісу. Тому українським виробникам варто звернути увагу на цей сегмент.
2. Зростає популярність багатофункціональної комплексної меблі. Все більше з’являється малогабаритного житла на одну-дві особи, де квадратні метри не дозволяють використовувати багато меблів.
3. Буде рости сегмент меблів з екологічно чистих матеріалів.
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]