У «Юрист і Закон» №14 2018 вийшла стаття провідного юриста АТ «Глобал Адвокат» Антона Клименка, в якій він розповідає про ПДВ – ризики договору між українською компанією-розробником і іноземним замовником.
Співпраця української компанії-розробника з іноземним замовником традиційно розглядається як “безризикова” з точки зору ПДВ операція. Це пояснюється тим, що з урахуванням положення п. 186.3 Податкового кодексу України (а багато років раніше – п. 6.5 Закону “Про ПДВ”) місце поставки послуг комп’ютерного програмування визначалося за межами території України, а значить не повинно було обкладатися ПДВ. Зазначена норма, а також ряд інших “пільгових” ПДВ-норм у даній сфері породжують відчуття захищеності і безризиковості таких операцій для української компанії-розробника.
Тим часом такий ризик все ж є, і саме на ньому ми зупинимося в даному матеріалі.
“Базові” норми
Перш за все, варто зупинитися на тих нормах, якими Податковий кодекс України регулює питання оподаткування ПДВ однієї або декількох операцій, які пов’язані з розробкою програмного забезпечення, передачею прав на нього, постачанням програмного забезпечення.
Варто відзначити, що при співробітництві української компанії-розробника з іноземним замовником мова може йти про наступні операції:
- надання послуг з розробки, тестування ПЗ;
- продаж примірників ПЗ;
- передача прав на використання об’єктів інтелектуальної власності;
- передача виключних майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності.
Іноді договір із замовником може надавати з’єднання декількох зазначених операцій. Найчастіше це послуги з розробки та передачі виключних майнових прав.
Читайте статтю Антона Клименка для «Юрист і Закон» №14 2018
повністю
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]