Іноземні підприємці, що займаються бізнес-діяльністю в Україні, часто стикаються з вибором: реєструвати чи ні реалізовані в ході цієї діяльності інвестиції? З одного боку – українське законодавство не передбачає обов’язкову реєстрацію іноземних інвестицій, але з іншого боку – ця процедура може значно спростити інвестору його підприємницьку діяльність. Яким чином?У реєстрації іноземних інвестицій зацікавлений сам інвестор
Як вже було сказано вище, українське законодавство не зобов’язує нерезидентів, які ведуть комерційну діяльність, реєструвати отримані інвестиції. Однак низкою законодавчих актів і постанов передбачені гарантії і пільги, які нерезидент отримує у разі реєстрації своїх інвестицій. А, наприклад, у ч. 3 ст. 395 ГКУ зазначено, що якщо інвестиції не реєструються, то гарантії та пільги нерезиденту не надаються. Це сказано також і в Законі України «Про режим іноземного інвестування». Тому в реєстрації інвестицій дійсно зацікавлений сам інвестор, бо це свого роду додаткова гарантія захисту його прав та інтересів.
В цілому, основні умови інвестування господарської діяльності нерезидентів, регулюється такими законодавчими актами:
- Законом України «Про режим іноземного інвестування».
- Закон України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації ) іноземних інвестицій та її анулювання».
- Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2013 р. № 139 затвердив «Порядок державної реєстрації (перереєстрації ) іноземних інвестицій та її анулювання» (Порядок № 139).
- І ін.
Які гарантії дає реєстрація іноземних інвестицій?
Існують деякі гарантії на захист іноземних інвестицій в Україні:
- гарантії на випадок зміни законодавства про іноземні інвестиції;
- гарантії на випадок примусового вилучення , а також незаконної дії з боку органів влади та їх посадових осіб;
- компенсація і відшкодування збитків іноземним інвесторам;
- гарантії переказу прибутків та використання доходів від іноземних інвестицій;
- гарантії у разі припинення інвестиційної діяльності;
- інші гарантії здійснення інвестиційної діяльності.
Крім того, існують державні програми по залученню іноземних інвестицій в пріоритетні галузі економіки та соціальну сферу , які можуть встановлювати додаткові пільги для підприємств, що ведуть діяльність у цих сферах.
Під пільгою Закон України «Про режим іноземного інвестування » розуміє звільнення від сплати мита при ввезенні майна іноземного інвестора як внесок до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями.
Який порядок реєстрації?
До початку процедури реєстрації іноземних інвестицій, рекомендуємо вам відразу ж уточнити у держорганів, які документи потрібно підготувати. Якщо ж ви будете звертатися для здійснення всього процесу в юридичну фірму, то це питання повністю ляже на плечі фахівців, і вам не потрібно буде хвилюватися з цього приводу.
Процедура реєстрації іноземних інвестицій починається з внесення змін до статутних документів, що стосуються вкладу до статутного фонду іноземних інвестицій. Ці зміни обов’язково необхідно зареєструвати в реєстраційній службі.
Після здійснення реєстрації цих змін кошти перераховуються на розрахунковий рахунок інвестора. Необхідно обов’язково отримати відмітку податкового органу про фактичне внесення інвестиції. Коли відмітка Міндоходов отримана, інвестиція реєструється безпосередньо в державній адміністрації.
Зверніть особливу увагу, що якщо інвестицій кілька, то процедуру реєстрації необхідно проходити по кожній інвестиції окремо і відповідно готувати для кожної інвестиції окремий пакет документів.
Процес реєстрації іноземної інвестиції може займати досить багато часу, особливо якщо нерезидент, який мало знайомий з українським законодавством, проходитиме процедуру самостійно. Однак отримання гарантій і пільг в результаті реєстрації варте того. А щоб не витрачати час і сили, процес реєстрації можна доручити
юристам.
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]