Для того щоб офіційно, по всім законодавчим вимогам, вести комерційну діяльність і отримувати прибуток, необхідно обов’язково зареєструвати своє підприємство в державних органах. На сьогодні одна з найбільш оптимальних організаційно-правових форм для юридичних осіб – це ТОВ. Однак багатьох лякає реєстрація ТОВ. Через тривалість процедури, кількості необхідних документів та інстанцій, які потрібно пройти. Що ж передбачає цей процес і як його максимально прискорити?З чого починається реєстрація ТОВ? Ім’я, сестро, ім’я!
Перше, про що потрібно подумати, починаючи реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю, – це назва підприємства і види діяльності, які воно планує вести. Після того, як ви вибрали звучне і те, що відображає концепцію вашого бізнесу, ім’я для своєї компанії, його необхідно перевірити на унікальність за єдиним державним реєстром, воно не повинно збігатися з таким же вже існуючим ТОВ. А види діяльності потрібно вибрати, керуючись КВЕД 2010. Один вид діяльності вибирається в якості основного, а в якості додаткових можна вибирати необмежену кількість видів. Єдине, орган статистики при видачі витягу з єдиного державного реєстру буде фіксувати в ньому тільки шість.
Також обов’язково перевірте, чи не чи підлягають вибрані види діяльності ліцензуванню. Якщо закон передбачає обов’язкове ліцензування виду діяльності (наприклад, обов’язково
отримання будівельної ліцензії), то необхідно також пройти і цю процедуру.
Засновники ТОВ. Хто вони?
Далі формується склад засновників майбутнього підприємства. Їх може бути декілька, але за законом не більше 100. Це можуть бути:
- фізичні особи;
- юридичні особи;
- громадяни України;
- іноземні громадяни;
- громадяни, які проживають і не проживають в нашій країні.
Потім вибирається директор майбутнього підприємства. До слова, засновник може одночасно бути і директором.
На цьому етапі також слід визначитися з місцезнаходженням ТОВ, яке потрібно зареєструвати. І вибрати систему оподаткування.
Статутний капітал ТОВ. Розмір не має значення
Коли склад засновників сформований, вони визначаються з розмірами статутного капіталу. На сьогодні законодавчих обмежень за розміром не існує, засновники самі визначають, яким має бути їх статутний капітал. Також слід зазначити, що він може формуватися грошима або ж майном.
Статут – усьому голова
Рішення про реєстрацію ТОВ приймається на загальних зборах засновників, за результатами якої складається протокол і затверджується статут ТОВ. Статут підписується всіма засновниками. Це найголовніший документ при проходженні процедури реєстрації. Крім статуту та заповнення відповідної картки для реєстрації юридичної особи, а саме товариства з обмеженою відповідальністю, необхідно також підготувати цілий список різних документів.
Терміни реєстрації ТОВ
За законом після того, як орган реєстрації отримав всі необхідні документи, він зобов’язаний зареєструвати ТОВ протягом 3 робочих днів. Однак на практиці виходить довше. Найбільша складність полягає в зборі всіх документів, правильному заповненні всіх форм і заяв, подачі їх у різні органи. Тому дуже часто для реєстрації фірми залучаються юридичні фірми або юристи, вони досить оперативно проводять цю процедуру, а клієнт економить час і свої нерви. Це один з найефективніших способів прискорити процес реєстрації ТОВ. Або ж ви можете залучити
юристів для консультації зі збору та підготовки пакету документів, а інші етапи пройти самостійно. Це теж може прискорити реєстрацію.
У будь-якому випадку вас не повинна лякати реєстрація ТОВ, головне – добре ознайомитися з усіма етапами процедури, і якщо якийсь з етапів викликає труднощі або сумніви, залучити фахівців для його виконання.