Відкриття європейських ринків для України поліпшило показники експорту. Так, в першому півріччі 2017 року обсяг експорту українських товарів і послуг зріс більш ніж на 20% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Куди і що поставляють вітчизняні підприємства – в нашому невеликому огляді. Експортуємо більше
За даними Державної служби статистики, обсяги експортованих Україною товарів і послуг зросли в першому півріччі 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року у 20,8% і склали 24962,0 млн. доларів США.
Експорт товарів в порівнянні з 2016 роком зріс на 24,2% (20652 млн. доларів США), експорт послуг – на 9,6% (5003,6 млн. доларів США).
Експерти пояснюють таке зростання відкриттям європейських ринків для українських товарів, зниженням для них мит, а також підвищеним попитом і сприятливими цінами на українську агропродукцію і метал.
ТОР-5 експортооріетіруемих галузей у товарній групі виглядає так: серед товарів, що експортуються велику частку займає агропродукція, далі – продукція гірничо-металургійного комплексу, продукція машинобудування, мінеральна продукція, продукція хімпрому.
ТОР-5 експортооріетіруемих галузей в групі послуг виглядає так: серед експортованих послуг велику частку займають транспортні, на другому місці послуги IT, далі – переробка сировини, ділові послуги, замикають п’ятірку туристичні послуги.
Експорт товарів і послуг в ЄС зростає
За даними Державної служби статистики, обсяги експортованих Україною товарів і послуг в країни ЄС в першому півріччі 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року зросли на 18,5% і склали 9365,5 млн доларів США.
ТОП-5 країн-покупців українських товарів і послуг виглядає так:
Які прогнози?
Незважаючи на зростаючі обсяги і все більшу зовнішньоекономічну активність українських підприємств експерти реагують на це стримано і кажуть, що припускати глобальні зміни в сфері ЗЕД поки рано. Адже все поліпшення відбуваються на тлі кризового падіння, яке спостерігалося в Україні в останні роки.
Однак подальше зростання експерти все ж прогнозують. І в першу чергу для сфери послуг. Також припускають подальше зміцнення економічних відносин України і країн ЄС. Право експорту в країни ЄС сьогодні має вже 281 українське підприємство і за прогнозами експертів ця цифра буде рости.
Що стосується галузевих прогнозів, то, наприклад, для аграріїв у експертів не надто сприятливі сценарії. Холодне літо може негативно позначитися на врожаї. Позитивну динаміку можна очікувати в експорті соняшникової олії. За підсумками року Україна може також показати рекордні цифри в експорті молочної продукції.
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]