Сьогодні поговоримо про те, як підготуватися до реєстрації ТОВ. Перш ніж йти до держреєстратора, потрібно вирішити кілька важливих питань, які стосуються подальшої діяльності вашої фірми. Отже, які документи підготувати і які заходи потрібно провести? Види діяльності
Одне з питань, на який потрібно відповісти перед реєстрацією ТОВ, – це вибір КВЕДів (видів економічної діяльності). Безумовно, ви добре уявляєте, чим займатиметься ваша фірма. Однак цю інформацію потрібно в обов’язковому порядку внести до установчих документів. Ці дані повинні бути подані у вигляді кодів КВЕД.
Щоб вибрати ці коди, потрібно використовувати КВЕД ДК 009:2010.
Зверніть увагу, що вибирати можна стільки видів діяльності, скільки ви хочете. Але один з них повинен бути основним.
Назва ТОВ
Назва – це теж те, що необхідно для
реєстрації ТОВ. Ця інформація також фіксується в установчих документах і вноситься до єдиного держреєстру.
На що звернути увагу при виборі назви? Головне – перевірити, чи немає в реєстрі фірми з ідентичною назвою. Якщо немає, то сміливо можна використовувати вибрані імена. Також зверніть увагу, що законодавство містить деякі вимоги до назви юрособи, їх теж варто промоніторити.
Юр. адреса
Реєстрація ТОВ без реєстрації юрадреси не можлива. Тому вам потрібно попередньо визначитися з тією адресою, яку ви внесете до установчих документів, як юридичну. Ці дані теж будуть фігурувати в держреєстрі як реквізити вашої фірми, по ним буде йти зв’язок з вами. Більше про те, як вибрати юридичну адресу, читайте в нашій статті Реєстрація ТОВ з юридичною адресою.
Статутний фонд і частки засновників
Перш ніж реєструвати фірму, вирішіть з співзасновниками (якщо вони є), який буде статутний фонд вашого ТОВ: його розмір, вид (майно або грошові кошти). Також дуже важливо відразу ж розподілити частки кожного засновника. Ці дані теж вносяться до статуту.
Директор
Ще один момент, з яким варто визначитися ще на старті, – це вибір директора. Ним може бути як хтось із засновників, так і особа, що не входить до їх складу. Особисті дані директора теж потрібні будуть, щоб провести реєстрацію юрособи.
Система оподаткування та ПДВ
Не забудьте також вибрати і систему оподаткування для підприємства, яке реєструється. Це питання дуже важливе, тому що від нього залежить, яке буде податкове навантаження у вашої фірми. Краще в цьому питанні покластися на професіоналів. Податковий консультант зможе запропонувати вам найбільш оптимальну податкову модель.
Це ж стосується і необхідності в ПДВ. Залежно від того, яким видом діяльності ви будете займатися, з якими контрагентами будете працювати, який оборот передбачається у підприємства, фахівець підкаже, чи потрібен вам ПДВ.
Якщо найбільш підходяща система оподаткування для вас – це спрощена і необхіден ПДВ, то вам потрібно буде відразу ж підготувати дві заяви: одну для вибору єдиного податку, другу для реєстрації в якості платника ПДВ.
Якщо ви заздалегідь відповісте на всі ці питання і зрозумієте, що потрібно для реєстрації ТОВ, вам буде набагато простіше пройти саму процедуру. Якщо ж у вас ще залишилися питання, задайте їх нашим фахівцям.