Свобода слова і преси. Правові питання
У «Юрист і Закон» №15 2017 вийшла стаття юриста АТ «Глобал Адвокат» аудиторсько-консалтингової корпорації «Глобал Консалтинг» Валерії Федюшиной, в якій вона розповідає про правові аспекти регулювання питань свободи слова та преси в Україні.
Реальна можливість вільно висловлювати свої думки і погляди, тобто свобода слова, визначає розвиток демократії в Україні. Для демократичного і відкритого суспільства досить характерним є вміння критично мислити, що дозволяє ефективно здійснювати функції державної влади, народовладдя і вирішувати суспільно-політичні проблеми в країні.
На сьогоднішній день існує двостороння потреба в діалозі між владою і громадянами, який може проходити як через безпосередню взаємодію органів державної влади з організаціями громадянського суспільства, так і за посередництвом засобів масової інформації (далі – ЗМІ). Оскільки наша країна стоїть на шляху до розвитку стійких правил політичної взаємодії влади і народу, саме ЗМІ стають основою політичної комунікації. На жаль, і цей інститут не є стовідсотково ефективним. Наприклад, одна з проблем полягає в тому, що журналістам весь час заважають виконувати свої професійні обов’язки.
На питання “Наскільки в Україні дотримуються гласності та свободи слова?” відповідає громадська організація “Інститут масової інформації”, яка ввела рубрику “Барометр свободи слова”. У ній на 2017 рік спостерігається тенденція до зниження кількості випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, проте, незважаючи на позитивну тенденцію, кількісні показники до сих пір залишаються значними. Крім того, згідно з відомостями за березень 2017 року мають місце випадки застосування цензури і побиття журналістів.
Читайте статью Валерии Федюшиной для «Юрист и Закон» №15 2017 повністю
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]