Важко знайти, легко втратити, неможливо забути. 6 підказок, як підібрати бухгалтера
Посада бухгалтера входить в ТОП-10 затребуваних вакансій в Україні. Але знайти гарного фахівця цієї сфери не так-то просто. Як не помилитися при виборі того єдиного і найкращого фахівця-бухгалтера, якщо ви займаєтеся підбором і оцінкою самостійно? Розповідає менеджер з персоналу аудиторсько-консалтингової Корпорації «Глобал Консалтинг» Тетяна Кіянова.Кожне підприємство індивідуально, тому шукає фахівця саме під свою специфіку. І якщо підбором працівників займається сам керівник, швидше за все, найбільш важким етапом підбору для нього буде саме оцінка кандидата. На що необхідно звернути увагу на співбесіді, які задати питання і як перевірити знання здобувача?
При первинній співбесіді необхідно не тільки якісно оцінити фахівця за короткий проміжок часу, але і зрозуміти, чи підходить він вашій компанії, виявити мотивацію, визначити адекватність кандидата. Давайте зупинимося на найважливіших етапах оцінки.Перше на що слід звернути увагу – це освіта.
Відбирайте кандидатів з вищою профільною освітою (фінанси, бухгалтерський облік і аудит, економіка) або базовою вищою. Якщо ви не знаєте, яку освіту повинен мати саме ваш майбутній співробітник, тоді зверніться до «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», розділу «Кваліфікаційні вимоги».Друге – це професійні навички і знання. Бухгалтер будь-якого рівня повинен володіти професійними навичками (досвідом) і знаннями, які можна виявити при інтерв’юванні. Володіти основами ведення бухгалтерського обліку, знати системи оподаткування, володіти навичками ділового листування, бути впевненим користувачем ПК, володіти спеціалізованими бухгалтерськими і правовими програмами, навичками здачі електронної звітності.
Для підтвердження професійного рівня фахівця використовуються спеціалізовані тести. Наша компанія при підборі персоналу на посаду бухгалтера (головного бухгалтера, аудитора, фінансиста, економіста) використовує спеціалізовані тести, складанням яких займаються фахівці вищого рівня. Тести з питаннями і робочими завданнями складаються під специфіку вимог замовника і переглядаються за останніми змінами в законодавстві.Третє – це бажання самонавчатися. Для бухгалтера в наших реаліях, коли мало не щодня виникають зміни в податковому законодавстві, дуже важливо бути в курсі останніх нововведень. Це обов’язкова умова для ефективного виконання бухгалтером своїх обов’язків. До того ж саме бухгалтер повинен рекомендувати керівнику той чи інший спосіб вирішення питань. Зрозуміти, наскільки кандидат прагне до саморозвитку і навчання, можна, задавши йому такі питання: «Як ви дізнаєтеся про останні законодавчі зміни?», «З яких джерел черпаєте інформацію?» та ін.Четверте – досвід роботи і сфера діяльності. Запитайте, чим кандидат займався на попередньому місці роботи, який у нього досвід? Чи брав участь він в перевірках і як поводився (взаємодіяв) під час перевірки? Також можете в ході цього етапу задати питання на виявлення мотивації кандидата, запитавши, наприклад, таке: «Чому Ви пішли з попереднього місця роботи?», «Що для Вас найважливіше в роботі?».П’яте – особисті якості. Бухгалтер – це людина, яка знає все про фінансові справи фірми (часом навіть більше, ніж керівник). Тому він, перш за все, повинен бути лояльним, врівноваженим, відповідальним, уважним, скрупульозним і акуратним. Для оцінки особистих характеристик можна провести психологічне тестування або задати кейсові питання.Шосте – зворотний зв’язок. Після закінчення інтерв’ювання дайте кандидату можливість задати його питання. Кандидат повинен в кращому випадку задати питання про роботу (як ведеться облік у вашій компанії, які ділянки передбачені на даній вакансії, в якій програмі працюєте та інші). На цьому етапі ви зможете оцінити, наскільки кандидат володіє ситуацією, а також зрозуміти його інтереси.
Завершіть інтерв’ю обговоренням подальшої взаємодії. Якщо передбачені додаткові зустрічі, обговоріть дату і час. Якщо інтерв’ю завершальне, обговоріть термін і порядок отримання відповіді.
Перераховані вище рекомендації допоможуть вам самостійно впоратися з підбором грамотного бухгалтера. Якщо ж ви вирішили доручити це професіоналам, ви можете звернутися за консультацією до наших фахівців. Хороших вам працівників!
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]