Підприємці в ході своєї діяльності часто стикаються з необхідністю отримувати витяг, виписку або довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. А ті, кому доводиться робити це вперше, можуть плутатися в цих документах, а також не знати всіх нюансів їх отримання. Ми постараємося пояснити. Витяг, довідка, виписка з єдиного державного реєстру. Коли потрібно отримувати?
Ситуацій, в яких такі документи стають необхідними, може бути декілька. Наприклад, відкриття розрахункового рахунку, запит контрагента перед укладанням угоди, проведення тендеру або отримання ліцензії.
Вся інформація, яка відображається у витягу, виписці, довідці, міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Ці відомості є загальнодоступними і відкритими для користувачів (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно).
Процедура отримання виписки, витягу чи довідки регулюється Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». За запитом юридичної, фізичної особи або їх уповноваженого представника формується інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка видається у вигляді витягу (витяги), виписки або довідки.
Давайте розберемося, що ж таке витяг, виписка та довідка. І в чому відмінності цих документів.
Що таке виписка, довідка, витяг з реєстру?
Отже,
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – це документ, який містить найповніші відомості та інформацію про юридичну особу або ФОП. Це дані, які містять найменування юридичної особи або ФОП, його код, інформацію про місцезнаходження та контакти, ПІБ директора та засновників, дату державної реєстрації, всі види діяльності, а також всі вичерпні відомості про реєстрацію (ким і коли зареєстрований).
Як правило, отримують витяг з реєстру на вимогу банків при відкритті розрахункового рахунку, нотаріуса або контрагента при укладенні контракту.
Замість свідоцтва про держреєстрацію зараз, як підтвердження факту реєстрації, видається виписка. Це документ з короткою інформацією про реєстрацію ФОП або юридичної особи: назва, адреса, код, ПІБ керівника, а також інформація про те, чи знаходиться суб’єкт у стадії ліквідації. Цей документ є на руках у ФОП або директора юридичної особи з моменту реєстрації.
Виписка з ЕГРП, як і витяг, необхідна за запитом банку, нотаріуса або ж для отримання ліцензії.
Що стосується довідки, то це документ, який містить відомості про наявність чи відсутність в ЄДР інформації про реєстраційні дії (наприклад, зміна назви, директора, засновників і т.д.), пов’язані з юридичною особою та ФОП за критеріями пошуку, зазначеним у запиті.
Отримання витяга, виписки, довідки. Що потрібно знати?
Процедура отримання цих документів не дуже складна, однак забирає багато часу. Часто при самостійному її проходженні у підприємців виникають труднощі, пов’язані з заповнення необхідних бланків.
Перший етап отримання витягу або виписки – це заповнення бланка запиту та його подача держреєстратору разом з необхідними відповідно до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців документами.
Потім необхідно сплатити держмито та надати держреєстраторутакож квитанцію про його сплату.
Термін отримання витягу – близько 2 днів.
Витяг, виписка, довідка. У чому різниця?
Для зручності всю інформацію про ці документи ми звели в таблицю.
Документ | Виписка | Довідка | Витяг |
Дані, що містить | – Найменування юридичної особи або ФОП;
– Ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер ФОП-платника податків;
– Форма власності юридичної особи;
– Місцезнаходження юридичної особи або адреса проживання ФОП;
– ПІБ та ідентифікаційні номери осіб, які мають право діяти від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори;
– Наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи або ФОП;
– Інформація про те, чи знаходиться суб’єкт у стадії ліквідації;
– Дата та номер запису в реєстрі;
– Дата видачі виписки з реєстру. | – Ідентифікаційнийкодюридичної особи;
– Найменуванняюридичної особи абоФОП;
-Реєстраційна дія;
-Дата проведенняреєстраційної дії, номер записуабо інформації«записвідсутній»;
– Місце проведенняреєстраційної дії;
-ПІБ посадовоїособи, що внеслазаписпро реєстраційнудії. | – Дані про заявника, який звертався до держреєстратора із запитом про надання відомостей з ЄДР;про юридичну особу:– Дані про постановку на облік (зняття з обліку);
– Серія та номер свідоцтва про держреєстрацію;
– Місце проведення держреєстрації ;
– Форма власності;
– Вищий орган управління;
– Розмір внеску до статутного капіталу;
– Керівник;
– Засновники;
– Відомості про осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності;
– Відокремлені підрозділи;
– Основні види діяльності;
– Стан юридичної особи;
– Статус відомостей про юридичну особу;
– Телефон для зв’язку;для фізичної особи-підприємця:– Дані про постановку на облік (зняття з обліку);
– Серія та номер свідоцтва про держреєстрацію;
– Місце проведення держреєстрації;
– Дані про керуючого майна ФОП;
– Відомості про осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені ФОП без довіреності;
– Основні види діяльності;
– Стан ФОП;
– Телефон для зв’язку. |
Хто може звернутися за отриманням | Юридична особаабоФОП, лише стосовно себе(запитпро видачувипискиз відомостями,що стосуютьсяіншихюридичних осіб абоФОП, держреєстраторомдо розгляду неприймається) | Будь-яка особа | Будь-яка особа |
Розмір держмита | 17 грн | 17 грн + 3,40 грн за кожен аркуш | 51 грн + 3,40 грн за кожен аркуш |
Терміннадання | Протягом2робочих дніввіддати надходження запиту | Протягом2робочих дніввіддати надходження запиту | Протягом2робочих дніввіддати надходження запиту |
Термін дії | Законодавством не встановлено | Законодавством не встановлено | Законодавством не встановлено |
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]