- Зареєструватися на такому сервісі, погоджуючись з його умовами, зробити електронну копію (роздрукувати) правила користування (в тому числі тієї їх частини, яка регулює питання виплати винагороди);
- Уявити роздруківку з електронного кабінету (профілю) користувача, в якому буде видно нарахування доходу і заявка на його виплату.
Як закон про спрощення експорту послуг допоможе малому та середньому бізнесу
На порталі Дело.ua вийшла стаття провідного юриста Корпорації «Глобал Консалтинг» Антона Клименка, в якій він коментує Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» (№1724-VIII) і розповідає , які зміни в життя українського бізнесу він вносить.3 листопада 2016 року Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» №1724-VIII (законопроект від 21.04.2016 №4496). Практично місяць все знаходилися в невіданні щодо його долі і фінального тексту. І ось, нарешті, 30 листопада 2016 року Закон був підписаний президентом, а на офіційному сайті Верховної Ради з’явився його текст. 2 грудня закон був опублікований в газеті «Голос України» і набрав чинності 3 грудня 2016 року, але введений в дію буде тільки 3 січня 2017 року.
Тому саме час вивчити які новації він несе.Електронний договірВ першу чергу слід відзначити лібералізацію поняття зовнішньоекономічного договору в Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Якщо на поточний момент під ЗЕД-договором Закон розуміє матеріально оформлена угода двох або більше суб’єктів ЗЕД, то після вступу в силу Закону №1724 зовнішньоекономічним договором буде вважатися домовленості ЗЕД-суб’єктів.
Як бачимо, із Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність» прибирають вимога оформлення ЗЕД-договорів на «паперовому» носії. Це ж підтверджує і оновлена ст. 6 Закону, відповідно до якої ЗЕД-договори можуть укладатися в простій письмовій або електронній формі. Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність» прямо не конкретизує, що саме розуміється під електронним договором – обмін електронними листами або повідомленнями, або ж оформлення електронного документа з його підписанням сторонами за допомогою електронного цифрового підпису.
Саме поняття електронного договору (угоди) у вітчизняному правовому полі вперше з’явилося восени минулого року в зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронну комерцію». Так, згідно зі ст. 639 Цивільного кодексу України, вже зараз договір, укладений за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, вважається укладеним в письмовій формі. Аналогічно відповідно до ст. 203 ГК – письмовим договором може вважатися договір, укладений в тому числі за допомогою обміну електронними листами. Варто очікувати, що законодавець дає саме таке трактування електронного договору в сфері ЗЕД.
При цьому якщо послаблення у вигляді можливості укласти ЗЕД-договір в електронній формі торкнеться всіх суб’єктів, то ще більші послаблення поширяться на тих підприємців і підприємства, які виконують роботи або надають послуги для іноземного замовника (здійснюють експорт послуг).
Відповідно до змін, при експорті послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір може полягати через прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або обмін електронними повідомленнями, зокрема шляхом виставлення рахунку (інвойсу) за надані послуги, в тому числі в електронному вигляді.
Значною мірою таке нововведення буде цікаво і актуально для тих українських компаній і підприємців, які працюють як фрілансери. Наприклад, раніше багато хто з компаній-розробників для співпраці з сервісами Elance, ODesk (зараз – Upwork) змушені були застосовувати «транзитну» компанію-нерезидента, на рахунку якої надходили кошти. Схожі питання виникали і у тих розробників, які створювали додатки для IOS, оскільки умови угоди з Apple для розробників також містять безліч норм і застережень, що ускладнюють співпрацю безпосередньо.
Тепер, після вступу в силу Закону №1724, для того щоб підтвердити існування ЗЕД-договору між фрілансером і певним сервісом, досить буде: