Найстрашнішим, мабуть, моментом на етапі відкриття своєї справи може стати підготовка всіх необхідних документів та перспектива спілкування з держорганами. Однак не так страшний чорт, як його малюють. І якщо розібратися в переліку довідок і форм, насправді все може виявитися набагато простішим. У нашій статті докладно розповімо про всі необхідні документи.

На старт, увага…!

По-перше, відразу вирішіть, яким видом діяльності ви будете займатися. Ці дані далі будуть необхідні при заповненні форм і заяв. Далі визначтесь з системою оподаткування. У вас є два варіанти: загальна система або спрощена (єдиний податок). Для приватного підприємця, звичайно, найбільш оптимальний другий варіант. На єдиному податку більш прості правила ведення обліку і більш щадне податкове навантаження. Відразу ж може постати питання і про необхідність ПДВ. Якщо ці питання здаються вам складними для самостійного рішення, зверніться за допомогою до податкового консультанта. Він докладно пояснить вам всі податкові нюанси і підкаже найбільш оптимальну схему роботи. Розберіться з тим, хто сьогодні реєструє ФОП та юридичні особи, які органи за це відповідають. У нашій статті Реєстрація бізнесу по-новому. Останні нововведення законодавства ми розповідали про останні зміни. Ще, що потрібно зробити, перш ніж збирати документи, – це вибрати спосіб реєстрації ПП (ФОП): самостійно або з залученням юристів.

…Марш!

Тепер саме час задатися питанням, які документи потрібні для відкриття ФОП (ФОП). Розберемося покроково.
  1. Для заповнення заяви на реєстрацію вам знадобляться паспорт та ІПН.
  2. Якщо ви будете реєструвати ФОП (ФОП) з допомогою юристів, вам потрібно буде оформити довіреність на фахівця, який буде представляти вас в держорганах. Зробити це потрібно у нотаріуса.
  3. Далі від вас потрібно заповнити картку на проведення державної реєстрації (форма №10). Якщо ви будете відкривати ФОП особисто, то ви можете завантажити форму цієї заяви на сайті Мін’юсту і докласти заповнену картку до списку документів. Що в неї вносити? По-перше, всі особисті дані (тобто ПІБ, контакти, адресу), а також ті види діяльності, які ви вибрали на підготовчому етапі.
 Подивіться приклад картки за формою 10 по посиланню.
  1. На наступному етапі якраз знадобиться ваше рішення щодо системи оподаткування. Якщо ви хочете з моменту реєстрації ФОП бути на єдиному податку (ЄП), то вам разом з усіма документами потрібно подати заповнену заяву про вибір ЄП. Взяти бланк можна на сайті податкової.
 Подивитися форму заяви

Якщо ж ви прийняли рішення вести діяльність на загальній системі оподаткування, то готувати якісь додаткові документи для підтвердження цього не потрібно. Так як будь-який підприємець після реєстрації автоматично стає загальником, якщо не подав іншої заяви.

Тільки будьте уважні, якщо ви обрали загальну систему, то ще до моменту одержання доходу вам доведеться реєструвати в ГФС Книгу обліку доходів. А якщо ви будете приймати від контрагентів готівку оплати, то потрібно РРО (реєстратор розрахункових операцій, також зареєстрований у ГФС).

  1. Далі, якщо ви вибрали таку схему роботи, при якій вам необхідно бути платником ПДВ, то потрібно також заповнену заяву про набуття статусу платника цього податку. Бланк ви теж зможете знайти на спеціалізованих сайтах.
 Подивитися форму заяви

Важливі моменти

І ще кілька важливих моментів. Незалежно від того, які документи потрібні для відкриття ФОП (ФОП), всі форми і заяви повинні бути заповнені державною мовою розбірливим почерком без помилок і виправлень, оскільки це є підставою для відмови. Після того, як ви принесли (або подали поштою) у відповідальний держорган весь пакет документів, особа, що проводить реєстрацію, має прийняти їх за описом, а вам або вашому представникові – надати копію (або надіслати її поштою). Опис, надалі може стати в нагоді для перевірки виписки при відкритті рахунку в банку. Також, рекомендуємо отримувати витяги з ЄДР т. к. це єдиний документ, на якому ставитися мокра печатка реєстратора.   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]